Ograniczenie połączenia - modem cisco EPC3208 + TL-WR481N

Witam,
mam straszny problem ze zrywaniem sieci po wi-fi. Nastąpiło to po wymianie modemu multimedii z Motoroli na Cisco. Niema jakiejś reguły, zależy od humoru routera lub modemu.

Co zrobiłem:
Router konfigurowany z tego poradnika:

  • Ściągnąłem program inssider i ustawiłem najmniej oblegany kanał. (Sygnał -33, channel 3+7)
  • Ustawiłem googlowskie dns.
  • Zmieniłem ip bramy na 192.168.1.101
  • Zmieniłem typ sieci z publicznej na prywatną.
  • Ustawiłem channel width na 40 MHz (na 20MHz dzieje się tak samo)
  • Na samym początku probowalem klonowania MACadresów, ale po tym niestety w ogóle się nie łączyłem.
  • Dzwoniąc do operatora - nie przyślą technika, bo na modemie światełka się świecą i po kablu jest internet ( swoją drogą mają hoopla na punkcie światałek na modemie).
    Generalnie resetowanie i routera i modemu nie pomaga. Chcialbym łączyć z wi-fi laptopa, 3 telefony i dwa tablety - nie w jednym czasie, ale chciałbym, aby odbywalo się to automatycznie.
    Co jeszcze mogę sprawdzić zmienić, aby było w porządku?

P.S. Właśnie mnie wywaliło w przeglądarce pisze DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET

Firmware routera masz zaktualizowane ?

Niestety przy próbie aktualizacji wywala błąd 18005

Wgrywasz firmware odpowiednie dla danej wersji sprzętowej ?

Dokładnie nazwa pliku "wr841nv11_wr841ndv11_en_3_16_9_up_boot(150616).bin" czy wifi może wyłączyć?

a jaki masz router i w jakiej wersji? - co jest na jego tabliczce znamionowej

nie zrozumiałem pytania, w jakim celu chcesz wyłączyć WiFi i w jakim urządzeniu?


zanim zaczniesz zmieniać firmware może napisz nam jakie masz w tej chwili?
a generalnie to bym zaczął od podstawowej diagnostyki sieci, a zmianę firmware zostawił na sam koniec
PS jeśli klonujesz MAC to ma to być MAC karty przewodowej, którą uprzednio miałeś wpiętą bezpośrednio do modemu operatora
PPS problem dotyczący DNS bywa objawem niektórych wirusów

a jaki masz router i w jakiej wersji? - co jest na jego tabliczce znamionowej
Model TL - WR841N ver.8.4 dane ze strony routera: Firmware Version: 3.13.33 Build 130506 Rel.48660n Hardware Version: WR841N v8 00000000
nie zrozumiałem pytania, w jakim celu chcesz wyłączyć WiFi i w jakim urządzeniu?
z tyłu jest taki przełącznik WIFI on of, myślałem, żeby wyłączyć przy wgrywaniu softa przez kabel.
problem dotyczący DNS bywa objawem niektórych wirusów
Komputer raczej czysty, regularnie skanowany na obecność wirusów
a generalnie to bym zaczął od podstawowej diagnostyki sieci
czyli co mam zrobić po kolei?

P.S. Dobra z softem już sobie poradziłem. Wgrywałem V11 nie v8. Po ściągnięciu v8 poszło bez problemu. Zobaczymy jak będzie teraz hulać.

Sorry za post pod postem, ale nurtuje mnie pytanie:

PS jeśli klonujesz MAC to ma to być MAC karty przewodowej, którą uprzednio miałeś wpiętą bezpośrednio do modemu operatora
Mógłby mi ktoś przybliżyć dlaczego MAC karty przewodowej, a nie wifi?

dlatego, że twój modem kablowy możesz połączyć bezpośrednio z komputerem tylko na 2 sposoby - przez USB lub przez kabel Ethernet
i tylko ten drugi sposób umożliwia alternatywne bezpośrednie podpięcie komputera bez zmiany MAC-adresu zgłoszonego u operatora (na wypadek choćby awarii routera, czy w potrzebie diagnostyki łącza)
nie da się natomiast bezpośrednio połączyć modemu który nie ma na pokładzie Access Pointa z jakąkolwiek kartą WiFi
oczywiście nie musisz nic klonować - możesz zgłosić u operatora fabryczny MAC-adres interfejsu WAN routera
PS nie każdy operator wymaga zgłaszania tych danych - niektórzy operatorzy umożliwiają samodzielną zmianę poprzez… wyłączenie modemu na czas od kilku sekund do kilku minut