Odtwarzanie z backup-u ustawień routera

Witam,
Mam pytanie, posiadam TP-LINKa MR-3420 z gargoyle 1.6.2.2
Od czasu uruchomienia wykonałem kilka kopi konfiguracji poprzez menu. Pierwsza ma 8KB i ostatnia 18KB. Problem w tym, że po wybraniu pliku, i tego pierwszego jak i ostatniego 18KB i naciśnięciu "przywróć starą konfigurację" mam cały czas "ładowanie pliku konfiguracji". Zrezygnowałem po 40 min. czekania. Co jest nie tak ? Czy router nie ma miejsca aby rozpakować archiwum tar.gz ? Jeżeli dobrze myślę, to czy jest alternatywny sposób odtworzenia konfiguracji ostatniej ?
PS
Zapomniałbym dodać, że zmuszony jestem odtworzyć dlatego, że coś mi się router resetował. Po resecie za pomocą przycisku z tyłu już mi działa ale chciałbym odtworzyć moją jakąś kopię.
Dziękuję za ewentualne uwagi.
pozdrawiam,
zwkrz

W tym archiwum masz backup wszystkich plików konfiguracyjnych. Możesz po prostu je odczytać na komputerze ( spróbuj rozpakować przez 7zip a otwierać np przez notepad++)
Następnie edytować pliki przez vi na routerze i przepisywać konfigurację.
Co to znaczy "nie działa tak chciałem"?

dzięki, a może da się je pewnie jakoś przekopiować z laptopa na router ?
pozdrawiam,

OK, już sobie poradziłem. Jako, że vi nie używałem z dziesięć lat ( i niezbyt za nim przepadałem ) zainstalowałem sobie WinSCP. W oknach przekopiowałem rozpakowane archiwum *.tar.gz do systemu gargoyle .... i działa :slight_smile: Polecam innym ten sposób z WinSCP.

porada z http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=1062:
Uruchamiamy WinSCP i wybieramy [Nowy]
Nazwa hosta: 192.168.1.1
Numer portu: 22
Inne pola zostawiamy puste
Protokół: SCP
Klikamy [Zapisz...], nadajemy nazwę TP-Link 192.168.1.1
Z listy sesji wybieramy nowo dodaną sesje i klikamy [Logowanie].
Nazwa użytkownika: root
Hasło: nasze hasło do aktualnej instalacji OpenWRT
Jeżeli wyskoczą okienka z błędami klikamy [OK]
temat zamknięty.
dzięki i pozdrawiam,
zwkrz