Nowy router

Witam.
Szukam routera który obsłużyłby mi laptop, tablet oraz smartfona.
Mowa o routerze którego podłącza się przez RJ-45.
Interesują mnie następujące kwestie:
-na laptopie chciałbym czasem pograć w LoL-a, lecz niestety mój operator blokuje porty. Czy jakaś z opcji routera mogłaby pomóc ominąć te zabezpieczenia? (Port Trigering czy Port Forwarding?),
-sieć wokół mnie jest dosyć mocno zagęszczona na 2,4 GHz jednak laptop w czasie gry mógłby być podłączony przez LAN, więc nie powinno to sprawiać problemów - czyli router mógłby obsługiwać tylko te 2,4 GHz (bez 5 GHz),
-i najgorsza sprawa - od nowego roku zauważyłem, że oprócz blokady portów operator ustawia automatycznie ttl=1, więc potrzebowałbym routera, który byłby wstanie podbić ttl.
To mój pierwszy post na tym forum.
Z góry przepraszam za możliwe błędy (dopiero wkraczam w te tematy).
Dzięki za pomoc!

I chyba moim zdaniem najważniejsza część tematu to jaka prędkość łącza skoro ma to być router WAN-owy? Co do blokady portów to raczej operator może byc w stanie je odblokować. Przez połączenie LAN nie ma znaczenia czy 2,4GHz czy 5GHz jest włączone. Ważna jest wtedy prędkość przesyłu sygnału i/oraz prędkość danych portów routera. Co do TTL to masz trochę do poczytania http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=2152.

Router może tylko przekierować porty otwarte porty, ale jeśli operator je zablokował o to ich sam nie otworzy. Do grania chyba nie trzeba portów otwierać chyba że chcesz hostować grę.

Ogólnie wszystkie routery obslugują 2,4GHz. te 5GHz to dodatek.

Takie rzeczy tylko na openwrt.
Sumując i polecając to dobrym wyborem dla Ciebie będzie WR1043NDv2. Najtańszą opcją spełniającą te warunki był by WR740N

Internet jest tu zbyt szybki nawet na moją kartę Ethernet(ma limit 100 Mb/s). Nie potrzebuje jakiejś wygórowanej prędkości( gry, ewentualnie jakieś YouTube w 720p czy streamy na twitchu - to są jakby najważniejsze wymagania). Spokojnie wystarczy mi nawet 10 Mb/s.

Router może tylko przekierować porty otwarte porty, ale jeśli operator je zablokował o to ich sam nie otworzy. Do grania chyba nie trzeba portów otwierać chyba że chcesz hostować grę.[/quote]
No niestety potrzebowałbym mieć odblokowane takie porty:

5000 - 5500 UDP (Klient gry League of Legends)
8393 - 8400 TCP (Patcher i Maestro)
2099 TCP (PVP.Net)
5223 TCP (PVP.Net)
5222 TCP (PVP.Net)
80 TCP (Połączenia HTTP)
443 TCP (Połączenia HTTPS)
8088 UDP oraz TCP (Tryb obserwatora)

Nie ma żadnych szans, aby administratorzy odblokowali te porty( nie działa mi tylko ta część UDP 5000-5500).

Czyli router nie jest w stanie rozwiązać tej kwestii?

Rozumiem, że openwrt jest w pełni kompatybilne z tymi routerami?
Dzięki za odpowiedź

[quote="lukasz6822, post:4, topic:7365"]Nie ma żadnych szans, aby administratorzy odblokowali te porty( nie działa mi tylko ta część UDP 5000-5500).
Czyli router nie jest w stanie rozwiązać tej kwestii?[/quote]

Skoro operator zablokował ruch na tych portach to router ich nie odblokuje. Tylko kontakt z operatorem i prośba o odblokowanie portu.

Tak.

To w takim razie nawet nie będę potrzebował łączyć się przewodowo do laptopa.
Mam jeszcze jedno pytanie. W moim laptopie znajduje się intel wifi link 5100 abg,
czytałem w oficjalnej specyfikacji, że obsługuje ona standardy a,b,g oraz draft-n.
Czym jest draft-n w porównaniu do WR740N? Czy karta będzie współpracować w standardzie n wraz z tym routerem?

miałem intel5100 i obsługuje ona N w 2,4 i 5GHz jest to karta 1T2R. Wysyła do 144Mbit i odbiera do 300Mbit teoretycznej prędkości ( realnie 70/130Mbit)
WR740N ma radio do 150Mbit (około 70Mbps)

Dzięki za informacje