Nowy router wifi 6 ax

Cześć wszystkim jestem tutaj nowy szukam pomocy, proszę wszystkich o wsparcie!

Wcześniej miałem router TL-WR840N ( od tp link ) kable itd wszystko od dostawców Internetu radiowego ( na wsi Wilkonice województwo Wielkopolska )

płaciłem 50 zł i szybkość deklarowana od nich to 30/20 a w rzeczywistości ( na telefonie Xiaomi mi mix 3 ) miałem 10/6

Teraz mają nowa ofertę za 100 zł i szybkość deklarowana od nich to 100/ 30 chciałbym ją zabrać i do tego kupić zgodzili się na to bym mógł mieć swoje kable itd. kable bym kupił cat 7 jakieś dobrej firmy a router to :

Archer AX11000 od tp link ( potrzebuje wifi 6. Bo zmieniam telefon na Samsung s21 ultra 5g 512gb i 16 GB ramu )

Moje pytania to:

  • czy taki router ma sens i czy dużo mi da w porównaniu z tym TL-WR840N? Głównie zależy na stabilności nie przerywaniu połączeń, nie lagowaniu w grach its ) no i na szybkości również ;} to jedyny Internet u mnie na wsi od plusa its nie chce bo potrzebuje bez limitu GB.

  • wcześniej na starym routerze było podłączonych 9 urządzeń, aktualnie na nowym byłby tylko 1 ( mój telefon ) byłaby różnica zauważalna? I jakich mniej więcej prędkości pobieranie i wysyłanie mogę się spodziewać na nowym routerze kablach telefonie i oferty za 100 zł?

  • do nadajnika od nich mam 5km do domu

Pozdrawiam i proszę wszystkich o szczera odpowiedź