Nowy router tp-link TD-W8961ND problem z internetem

Witam,
Otóż nie dawno kupiłem router tp-link TD-W8961ND, na początku skonfigurowałem go przez Quick Start, wszystko poszło ładnie. Internet przez Wi-Fi osiągał prędkość 10mb, lecz po 3 dniach router przestał działać. Pomógł reset, ale po resecie internet znacznie gorzej chodzi prędkość max 6.5mb ale bardzo odczuwam to gdy gram w fife online.
Co się mogło stać z routerem że działał dobrze a nagle tak jakby stracił moc. Czy może trzeba go troszkę inaczej skonfigurować?może przydało by się ustawić QOS?

Proszę o pomoc
Pozdrawiam rooneyasd

Zobacz to

Jeżeli chodzi o konfigurację to masz wszystko dobrze. Wyłącz i włącz ponownie zasilanie tak aby pobrał inne IP.

Cześć,
Internet działa, ale chodzi oto że po 1 konfiguracji działał lepiej, po resecie działa tak jak wcześniej Livebox, fakt nie rozłącza ale mniejsza prędkość. A czy na tym routerze da radę ustawić QOS?

Po co ci QOS? Potestój przez jakiś czas. Nie raz nie jest to winą routera tylko sieci.

Ponieważ np brat gra w BF3 a ja w fife, u niego są lagi jak i umnie, albo podczas gdy coś pobieram nie mogę wejść nawet na pocztę.

To pokaż zakładkę Status. Ciekawi mnie jakie masz parametry linii.

Proszę:

Można ale gwarancji nie daję

Trzeba zweryfikować na jakich portach działasz ty i inne komputery w sieci.

A jest jakaś możliwość sprawdzenia portów?, czy jest to metoda prób i błędów?

To już zależy w co grasz i jakich portów ta aplikacja używa do komunikacji z serwerem. Robisz dla tych portów większy priorytet zgodnie z poradnikiem. Cudów nie oczekuj od tego routera,

Dzisiaj jak znajdę czas, to po bawię się, może będzie troszkę lepiej.
Chodzę do 2 tech infor, i z sieci jestem cienki, także zawsze czegoś się nauczę.
Czy parametry lini są dobre?
Jak coś dam znać.

Parametry łącza są w porządku i nic dziwnego, że osiągasz 6.5Mbit skoro linia synchronizuje się na niecałe 8Mbit. Co od razu się rzuca w oczy to modulacja Twojej linii - w tej chwili jest G.DMT, a prawdopodobnie powinno być ADSL2+ (i pewnie wcześniej tak było). Jedynym rozwiązaniem jest telefon do operatora i wyjaśnienie sytuacji dlaczego nagle linia nie synchronizuje się w wyższym trybie.
Co do grania online to prędkość nie jest tu kluczowym czynnikiem, a raczej sama stabilność łącza i wartość ping (opóźnienia). Być może na obecnej modulacji te parametry są gorsze, co sam odczuwasz podczas grania.