Nowy Archer C8 na Broadcom-ie

Nowy produkt TP-Linka Archer C8 wykonany jest na chipset-ie Broadcoma - BCM4708

Archer C8 - od środka:

Porównanie parametrów z Archer C7v2

Parametry radia w Archer C8:

Wydajność komunikacji WAN/LAN na routerze Archer C8:

czy wiadomo kiedy ten router będzie dostępny w sprzedaży w Polsce?

Tam trochę kłamią w tych porównaniach -- piszą, że ten archer c7 v2 ma 8M flasha, a mój ma 16M. :slight_smile:

jesteś z niego zadowolony? skąd masz internet? (siec osiedlowa? stick 4G?)

Wersja V1 ma 8M zaś wersja V2 ma już 16M flash.

też mam Archera C7v2 i jestem z niego bardzo zadowolony. Dla wymagających ma trochę słabe WiFi, jednak szybkość i stabilność na wysokim poziomie. Internet światłowodowy z routera Dasan H640GW podłączony do WAN.

Jak dla mnie ten archer c7 v2 jest bez zarzutu, tzn. ja na nim mam OpenWRT i póki co wszystko mi działa jak należy, z grubsza.

U mnie stoi nawet C7v1 i działa jako AP (oryginalne oprogramowanie). Jakoś nigdy się nie zawiesił choć gdzieś w sieci przelała się fala krytyki pod jego adresem.

ok a wracając do C8..

  • kiedy będzie w polskich sklepach?
  • w czym będzie lepszy a w czym gorszy od c7 ?
  • czy podłączając sticka LTE do c7 jego USB 2.0 będzie miało negatywny wpływ na prędkość połączenia?

C8:

  • nie mam pojęcia, na stronie opisany jest jako wkrótce...
  • Ma szybszy dwurdzeniowy procesor, ale jest to broadcom i możliwe że nie będzie OpenWRT.
  • W C7 LTE powinno działać na pełnej prędkości. oczywiście tylko na alternatywnym oprogramowaniu bo w fabrycznym USB służy do pendrive/dysk lub drukarka.

Nawet jak będzie to i tak nie brał bym tego routera -- z broadcomami na linuxach zawsze były kłopoty i lepiej unikać tej firmy.