Nowa konfiguracja sieciowa w domu. Dobór urządzenia

A to przepraszam, myślałem że będziemy mogli sobie porównać ale ok rozumiem że tylko TP-LINK wchodzi w grę.

Chodzi o to że sprzęt sprawdzony i działający stabilnie więc to polecam. Co do modecoma to trudno coś powiedzieć skoro się nie korzystało.

A gdybym chciał dać nowy router na dół to zaproponowany przez Ciebie da radę się połączyć WiFi z liveboxem?? LB w salonie a Twój router w POKOJU II. Wtedy bym się połączył kablem z tego nowego routera bo tak mam dziury zrobione między kondygnacjami.
Tylko musi być potrzebny router z mocnym sygnałem żeby przez ściany się przebić.

Tak wystarczy odpowiednio skonfigurować.

Co się składa na odpowiednie skonfigurowanie??
A można by zamienić miejscami routery, tzn. liveboxa z TP-LInkiem czy to nie ma żadnego znaczenia??

Ma znaczenie podany przeze mnie WR743ND nie posiada modemu ADSL więc nie zadziała na linii telefonicznej natomiast LB nie posiada trybu klienta - nie działa jako odbiornik.

Coś podobnego jak tutaj:

Teraz się skupiłem na tym moim małym laptopiku i ma on w sobie komunikacje bezprzewodową czyli musi mieć kartę bezprzewodową.
Problem w tym że nie widzi żadnej sieci:-//

Możliwe że trzeba ją włączyć w Menadżerze urządzeń, skrótem klawiszowym lub przyciskiem względnie suwakiem na obudowie,

Czyli możemy w takim razie zrobić test o którym wspominałeś na początku.
W tym HP mini mam karty sieciowe:
1.BROADCOM 4313 802.11 b/g/n
2. Karta wirtualnego miniportu WiFi firmy Microsoft
3. Realtek PCIe FE Family Controller
Wszystko działa oprócz tego że nie wyszukuje mi żadnej sieci

Raczej nie możemy skoro brak "widzianych" sieci :frowning:

Już zrobiłem i HP mini łączy mi się bezprzewodowo z LIVEBOXEM czyli możemy zrobić testy, co zrobić w tym INSSIDERZE??

Uruchomić, przejść do zakładki NETWORKS i po minucie zrobić printscreen-a i wkleić obrazek na forum.

Oto wyniki moich testów:

  1. SALON:

  1. GÓRA POKÓJ IV:

  1. DÓŁ POKÓJ II:

4.OGRÓD:

Może pokaż obrazek z miejsca gdzie chcesz mieć nowy router o którym rozmawialiśmy.

Ten nowy router by był własnie albo pokój góra albo pokój dół, z tego co wyczytałem to chyba lepsza ta druga opcja żeby dobry sygnał był także na dole.
Czy teraz ten sygnał co mam na górze jest dobry??

Coś mi się kopie z tym netem, robię testy i mam tylko 2,7 Mb/s prędkości pobierania, wcześniej miałem 10.8 Mb/s, wyłączyłem w Liveboxie DHCP ale na razie żadnej różnicy, co jest nie tak??
Chyba wymienię tego liveboxa, jaki TP-LINK polecasz z modemem ADSL??

Przez WiFi czy po kablu? Jakie masz parametry synchronizacji ADSL?

Nie ma różnicy wszędzie jest słaby, akurat piszę z komputera stacjonarnego który jest podpięty do sieci na kablu.
Mam dwa komputery podpięte na kablu, jeden HP mini, jeden SMART TV i jeden telefon kom. które się mogą łączyć przez WiFi.
Chyba ten router Pentagram który teraz robi za AP u mnie jest tym wąskim gardłem ponieważ gdy go wyłączyłem i podłączyłem komp od razu z LB wszystko wróciło do normy.

charakterystyka techniczna ADSL (nie wiem czy o to Ci dokładnie chodziło)
1.16
tłumienie w górę
9.2 dB
1.17
tłumienie w dół
21.1 dB
1.18
margines zakłóceń w górę
6 dB
1.19
margines zakłóceń w dół
8 dB
1.20
maximum upload rate
1012 Kb/s
1.21
maximum download rate
17208 Kb/s
1.22
synchronizacja w górę
1011 Kb/s
1.23
synchronizacja w dół
12441 Kb/s
1.24
moc w górę
12.4 dB
1.25
moc w dół
0 dB
1.26
pakiety odebrane
nieaktywny
1.27
pakiety wysłane
nieaktywny
1.28
stracone pakiety
nieaktywny
1.29
link retrain
nieaktywny
1.30
błędy FEC (góra/dół)
0
1.31
błędy HEC (góra/dół)
2
1.32
błędy CRC (góra/dół)
2

Parametry linii w normie.
Problemem może być konfiguracja tego pentagrama. Możliwe ze sprzęt stary po prostu się zużył (spuchnięte kondensatory itp).

Znowu podłączyłem tego PENTAGRAMA czyli powrócił do wcześniejszych ustawień tzn: LB-PENTAGRAM-KOMP i na razie jest cały czas powyżej 10Mb/s, zobaczymy czy znowu się powtórzy sytuacja. I tak zamierzam zakupić porządny router, wcześniej polecono mi TP-Link ale tylko z jedną antenką, myślę że będzie za słaby, co Ty byś mi polecił??