Nowa konfiguracja sieciowa w domu. Dobór urządzenia

Witam wszystkich.
Mam do rozwiązania problem z domową siecią.
Tak wygląda parter:

Tak wygląda piętro:

Livebox przeniosłem do góry ponieważ łączy się on bezprzewodowo z TV i mam tam telefon internetowy.
Mam stary router CERBERUS P6311-07A, dzisiaj znaleziony i jest on teraz w POKOJU IV podłączony kablem z LB, kabel mam niestety na próbę podciągnięty przez hol ponieważ bym musiał zrobić dziury z SALONU DO POKOJU III i Z POKOJU III DO POKOJU IV. PENTAGRAM jest także podłączony kablem do KOMP I. Jest słaby sygnał, na dole nie ma wcale internetu, jaki polecacie dobry router do mojej sytuacji, podobno WiFi nadal przegrywa z kablem więc chyba nie da rady podłączyć to bezprzewodowo.

Jaki masz poziom sygnału sieci bezprzewodowej na dole z LB? Najlepiej zainstalować inSSIDer-a i zrobić pomiary. Wrzuć potem obrazki na forum.

LB już mam na górze bo go przeniosłem. Nie wiem zupełnie jaki mam sygnał, zainstalowałem ten programik, piszę z KOMP II, to jest mój pokój, co teraz trzeba zrobić w tym inSSIDERZE??

Masz kartę bezprzewodową w tym komputerze?

Sprawdziłem Menedżer Urządzeń i jedyne co wyskakuje przy karcie sieciowej to:
REALTEK PCIe GBE FAMILY CONTROLLER dwie pozycje o tej samej nazwie.

No to musisz się zaopatrzyć w jakiś komputer (najlepiej laptop) z kartą bezprzewodową aby zmierzyć siłę sygnału z LB.

Oj to będzie bardzo ciężko, mam taki mały NETBOOK HP MINI 110-3630sw 10.1". A tak to same stacjonarne.

Bez pomiarów ciężko stwierdzić czy masz zasięg na dolnej kondygnacji z LB.

Problemem było stare firmware tego PENTAGRAMu, poszukałem najnowszej wersji, zaktualizowałem i teraz śmiga wszystko jak należy na górze i na dole bez żadnych problemów.
PENTAGRAM mam na górze u siebie. Pełni on rolę AP. Chciałbym mieć też internet w tym małym laptopie, jakie warunki bym musiał spełnić??

Karta bezprzewodowa w laptopie.

Teraz mam wszystko połączone kablem oprócz TV w salonie który łączy się bezprzewodowo z Liveboxem.
Jaki byś polecił router, którego bym włożył do mojego pokoju bo chcialbym aby on się łączył bezprzewodowo z Liveboxem, od niego by poszedł kabel do mojego komp II, od niego także kabel na dół do PENTAGRAMU , z PENTAGRAMU kabel do KOMP I.
Chciałbym uniknąć przebijania dziur w ścianach między SALONEM a POKOJEM III oraz POKOJEM III a IV bo przy mojej obecnej konfiguracji będę to musiał zrobić, kabel na holu nie może pozostać:-//

TP-Link WR743ND,

Dlaczego akurat on?? Coś szczególnie zanim przemawia??

To że posiada tryb WISP i Klient czyli może działać jako odbiornik. Chyba że dostaniesz używany WR543g.

A co powiesz o tym?? http://www.modecom.pl/mc-wr22/routery/urzadzenia_sieciowe/urzadzenia_sieciowe/produkty/
Czy internet bym załapał także poza domem np. ogródku??

Tu masz forum TP-linka nie zapominaj o tym. Jeżeli w specyfikacji ma tryb klienta to będzie działał, wystarczy tylko poprawna konfiguracja.

A to przepraszam, myślałem że będziemy mogli sobie porównać ale ok rozumiem że tylko TP-LINK wchodzi w grę.

Chodzi o to że sprzęt sprawdzony i działający stabilnie więc to polecam. Co do modecoma to trudno coś powiedzieć skoro się nie korzystało.

A gdybym chciał dać nowy router na dół to zaproponowany przez Ciebie da radę się połączyć WiFi z liveboxem?? LB w salonie a Twój router w POKOJU II. Wtedy bym się połączył kablem z tego nowego routera bo tak mam dziury zrobione między kondygnacjami.
Tylko musi być potrzebny router z mocnym sygnałem żeby przez ściany się przebić.

Tak wystarczy odpowiednio skonfigurować.