Nieudana konfiguracja routera TP-LINK TL MR3220 (Funkcja WDS)

Witam,

Mam problem z konfiguracją funkcji WDS routera TP-LINK TL MR3220. Chciałbym poszerzyć sieć Wi-Fi tak aby obejmowała swym zasięgiem wszystkie pomieszczenia. Routerem głównym jest livebox.
Cała konfiguracja przebiega pomyślnie i połączenie z internetem jest dostępne, natomiast router po skonfigurowany na dzień następny traci dostęp do internetu. Zauważyłem, że jest to związane również z tym, że router główny zmienia swój kanał. Pracuje zazwyczaj na kanale 1 i 6. Jeśli tylko kanał zostaje zmieniony, router TP LINK nie ma dostępu do internetu.

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziękuję każdemu za pomoc.

Witam,

W konfiguracji wifi liveboxa ustaw stały kanał nadawania.
Powinno pomóc

Przeglądałem zakładki konfiguracyjne routera livebox, ale nigdzie nie rzuciła mi się opcja stałego nadawania, jesteś w stanie pokierować mnie, gdzie mogę znaleźć tą opcję?

EDIT: Dokopałem się, zmienię kanał i dam znać, czy pomogło. Natomiast wstępnie dziękuję :slight_smile:

Dawno już nie wchodziłem do menu liveboxa ale powinno być w tym miejscu:

1 polubienie

Tak, tak, dokładnie. Raz jeszcze dzięki za podpowiedź :slight_smile:
Zmieniłem kanał, skonfiguruję raz jeszcze router i sprawdzę.

Edit: Ustawiłem kanał na 1. Przeanalizowałem programem do sieci WiFi Analyzer, sieć otaczającą i 1 kanał okazał się najmniej zatłoczonym

Edit2: Okej router ustawiony, nazwa sieci SSID taka sama jak router główny, hasło dostępu również, teraz pytanie.

  1. DHCP na routerze TP LINK wyłączyłem, to prawidłowo, czy powinienem konfigurować?
  2. Adres MAC, zostawić domyślny routera, czy zmieniać?

Zasadniczo był problem z przekazywaniem IP dla urządzeń które są podłączone do WiFi za mostem WDS. Możesz włączyć byle miał byś w konfiguracji DHCP wpisany adres bramy ( 192.168.1.1) oraz DNSy

Zostaw domyślny

1 polubienie

Rozumiem.

W takim razie tak.

  1. Start IP Address i End IP Address muszę pobrać i wpisać adresy z ustawienia routera livebox?
  2. Default Gateway, ustawiam jako adres routera livebox, czyli 192.168.1.1?
  3. Default Domain tutaj zostawiam puste pole
  4. Primary DNS i Secondary DNS to odpowiedniki z livebox Preferowany DNS IPv4 i Alternatywny DNS IPv4?
  1. Dowolnie
  2. Tak
  3. Tak
  4. Tak
1 polubienie

Za moment ustawię według zaleceń, a na koniec jeszcze pytanie jedno miałbym.
Jeśli chodzi o SSID, nazwa musi być taka sama jak SSID sieci którą chcemy rozszerzyć, czy mogę dowolną nazwę ustalić?

Twój wybór. Jednak jeśli chcesz taki sam ssid to ustaw też to samo hasło i typ zabezpjeczeń.

1 polubienie

Okej, w takim razie wszystko jasne. Czuję się wystarczająco doinformowany. Mam nadzieję, że zmiana kanału nadawania okaże się trafna! :slight_smile:

Wychodzi na to, że zmiana kanału nadawania na kanał stały jest rozwiązaniem mojego problemu. Połączenia mi nie zerwało od wczoraj.
Raz jeszcze dziękuję @Heinz za pomoc. :slight_smile: