Niestabilne połączenie WiFi - 1043ND v1

Hej,
Po przeprowadzce do mieszkania, gdzie w eterze jest więcej sieci, walczę ze stabilnością połączenia WiFi. Próbowałem różnych FW: Gargoyle, DD-WRT, OpenWRT, najnowszy FW od TP-Link etc. Mimo wszystko najlepsze efekty uzyskuje na jakimś starym FW 3.11.5 Build 100427 Rel.61427n - podejrzewam kwestię konfiguracyjne.
Próbowałem również zew. kart na USB - tutaj sytuacja była trochę lepsza, ale notebook z zew. kartą to nie jest najlepsze rozwiązanie.
Nie zmienia to faktu, że nadal jest źle :confused:
Przy pobieraniu plików z NAS, czasami uzyskuje około 9 MB/s i jest bardzo stabilnie, ale innym razem transfer jest na poziomi 3 MB/s i bardzo skacze.
Podejrzewam, że wymiana routera na jakiś z 5 GHz mogłaby rozwiązać problem, ale zanim zastanowi się nad jakimś sprzętem to wolałbym zapytać Was co o tym sądzicie.
BTW. Inssider nie jest już darmowy? Bo miałem go zainstalowanego i dziwnym trafem był to 30-dniowy trial.
Dzięki za dyskusję i ewentualne porady.
Pozdrawiam
Przemek

Pamiętaj że 5GHz w zabudowie (przez ściany) jest o wiele mniej efektywne niż 2,4GHz.

Jeśli to coś zmienia to aktualnie N na 2.4 GHz spina się momentami na 300 Mbps.
Pytanie czy podobni będę miał na 5 GHz?

W granicach pomieszczenia będzie jeszcze lepiej jeżeli karta będzie obsługiwać ac.

Aktualnie mam Intela 7260-N, więc w razie czego nie będzie problemu z przesiadką na 7260-AC.
Pytanie czy dwie ściany (nośna i działowa) oraz najniższy model AC od TP-Linka to dobry pomysł: Archer C2

Moim zdaniem będzie problem ale trzeba by sprawdzić na miejscu.

Inssider Home jest bezpłatny. Takiego poszukaj i sprawdź poziom sygnału.
na 5GHz sygnał będzie słabszy i to musisz doświadczalnie dobrać
jeśli masz sygnał dla 2,4 słabszy niż -60dBm to nie ma sensu stosować 5GHz bo będziesz miał około -80 dBm a to już taka granica działania.

Bardzo chętnie był sprawdził poziom sygnału, ale niestety każda z tych wersji z tej strony prosi mnie o podanie klucza aktywacyjnego :confused:
http://www.inssider.com/downloads/

Ta która jest u nas sprawdzałeś?

Dzięki Administrator!
Poniżej screen z aplikacji:

Opisz gdzie robiłeś ten pomiar i która jest twoja sieci?

Wybacz, zapomniałem dopisać.
Pomiar robiony w miejscu w którym komputer jest najczęściej używany, czyli za tymi dwiema ścianami.
SSID: ciec

Tak jak pisał Heniu, możesz próbować przy takim sygnale z 5GHz, choć przekonasz się na 100% kiedy podłączysz router.

Spróbował bym jeszcze ustawienia sieci na kanał 11 lub 13(lepszy). Będzie mniej zakłóceń.

Dzięki Heniu za radę, ustawie i sprawdzę.
Mam do Was jeszcze jedno pytanie.
Czy na chwilę obecną warto inwestować w AC?
Zakładając oczywiście, że 5 GHz będzie sprawowało się ok.

Osobiście powiem że wstrzymał bym się jeszcze ale wszystko zależy kto i do czego potrzebuje szybkie radio.

Dziękuje serdecznie Panowie za rady.
Pozdrawiam.

wg mnie jeszcze AC jest za drogie i zbyt mało sprawdzone.
Przy Twojej konfiguracji i używania NASa może być jak znalazł.