Niestabilne połączenie, nie można się połączyć z siecią W8968 ADSL

Witam
Panowie i Panie jeśli są :stuck_out_tongue:
Mam oto taki problem z routerem Model No. TD-W8968
Połączenie momentami jest niestabilne. Mam komputer stacjonarny z karta wifi 722n a obok laptop z dv6 z kartą n.

Lubimy sobie pograc w lola i sa sytuacje kiedy lapek nie ma lagów działa bez problemu a ja mam lagi albo brak połączenia.

Czasami do sieci nie można się podłączyć. Orange dostarcza 6mb/s niby. Odległość do routera przez ścianę 6m. Połączone tylko 2 urządzenia.

Mam tez lte z plusa ale to jest tak niestabilne że o jp. taka lokalizacja kiepawa.
Nie wiem czego może być wina, tego że router lte jest obok niego? Coś się dzieje z tp linkiem?

Jaka to wersja sprzętowa? Spróbuj wyłączyć funkcję WMM na WiFi. Ona powoduje mniejszy ping na WiFi za cenę jego wzrostu po kablu.

nie wiem czemu nie załączyło wcześniej obrazka ....

Wyłącz WMM (WiFi Multimedia) w ustawieniach WiFi. Powinno pomóc na lagi po kablu. Natomiast na brak połączenia, to nie wiem. Może też pomoże.
Nie grzebałeś gdzieś w ustawieniach? Nie masz czasem powłączanych na kompach jakichś dziwnych programów? np. Torentów?

W każdym przypadku jest połączenie po wifi a nie kablu. Nie ma technicznie możliwości po kablu.

Zainstaluj na laptopie programik inSSIDer i zrób pomiary otoczenia. Wynik pokaż w temacie.

a wg was nie jest za słabe połączenie?

A skąd mamy to wiedzieć jeśli nie wstawiłeś jeszcze screenu z programu inSSIDer? Problem masz po WiFi jak używasz 2 urządzeń. Jak używasz jednego, to problemu nie ma, więc usterka linii odpada. Poza tym parametry masz w normie. Przy innej modulacji miałbyś szansę nawet na 10Mb/s. Nie ma błędów, jest zapas SNR, tłumienie niezłe. Masz problem z WiFi. Albo zasięg jest ledwo-ledwo, albo zakłócenia, albo ktoś Ci podbiera Neta. Bez diagnostyki nie da się powiedzieć.

Proszę bardzo.
Niestety nie mogłem wcześniej zamieścić bo byłem w pracy dopiero teraz mogłem z laptopa napisać ...

niestety opcja wmm jest zaznaczona i nie można odznaczyć ( nieaktywna)

co do WMM w tym modelu trzeba zmienić w mode na bgmixed i wtedy można wyłączyć