Niestabilne działanie routera TP-LINK TL-WR740N

Witam
Mam pewien problem z moim routerem TP-LINK mianowicie działa on bardzo niestabilnie. Router kupiłem ok. 3-4 miesiące temu i na początku działał prawidłowo a potem zaczęły się problemy. Wystarczy abym na chwile zostawił komputer włączony z np. jakimś uruchomionym pobieraniem lub po prostu oglądam jakiś film i po chwili mam Ograniczony dostęp do internetu i muszę rozłączać i łączyć się ponownie. Czytałem że trzeba zmieniać coś w ustawieniach routera po wpisaniu w przeglądarce IP router, ale potrzeba do tego hasła i loginu.... próbowałem różnych ale nie działają (admin/admin, user/user, hasło i nazwa sieci - nic to nie dało) router był konfigurowany u dostawcy internetu
Czasami działa w 100% dobrze a czasem rozłącza się kilkanaście razy dziennie
Nawet kiedy pisałem ten post internet rozłączył mi się. :slight_smile:
Proszę o pomoc, Pozdrawiam
PS. Jeżeli napisałem to w złym temacie lub coś takiego to przepraszam :slight_smile:

Najpierw trzeba by było sprawdzić czy internet traci się na połączeniu WiFi czy między routerem a dostawcą.
Jak internet się zerwie uruchom cmd i wpisz:
ping "IProutera"
ping 8.8.8.8
ping wp.pl
sprawdź też czy po podłączeniu kabla od dostawcy do komputera będzie działał internet. Jak zadziała to podpowiemy jak ponownie ustawić router po resecie do ustawień fabrycznych.

Możesz wpisać cmd i komendę
ping wp.pl -t
Będziesz miał ping cały czas a nie tylko cztery wyniki :wink:

Dziś w sobotę rano internet zerwał się 2x w przeciągu 30-40min.
Załączam screena konsoli z pingami

Internet masz podłaczony bezpośrednio do tego routera czy masz przed nim jakiś modem?

Tak przed routerem WiFi jest jeszcze Switch również TP-LINK dokładny model postaram się podać w najbliższym czasie

Jeżeli podepniesz się bezpośrednio pod ten switch to internet działa stabilnie?

Tak, zanim kupiłem router WiFi laptopa miałem podpiętego pod switch i nie było żadnych problemów

Daj jakieś obrazki z konfiguracji routera, status routera, wireless settings, DHCP Settings,

Do jakiego portu masz podłączonego tego WR-a WAN czy LAN? Która wersja sprzetowa V1,2,3,4? Jeżeli nie wiesz to na spodniej części jest naklejka i tam sprawdź.

Switch to model SF1005D ver. 7.1 a router to ver. 4.26. Switch jest podłaczony do routera przez porty LAN.
Niestety nie mogę wkleić tu żadnych obrazków z konfiguracji ani niczego ponieważ nie mam żadnego dostępu do ustawień, po wpisaniu w przeglądarkę linku strony podanej na spodzie routera (tplinklogin.net) wyskakuje mi jakaś strona z randkami gejowskimi (OMG :slight_smile: i innymi pierdółkami nie związane z niczym konkretnym i nie można się tam nigdzie zalogować a po wpisaniu IP routera wyskakuje jakaś strona z logowaniem ale nie mogę się zalogować bo żadne z loginów i haseł nie działa (próbowałem admin/admin itp..)

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR740N_V4_130513_PL.zip pobierałeś i aktualizowałeś. Podłączenie kablowe do komputera, nie może być podłaczonych innych urządzeń do routera.

Udało mi się w końcu wejść w konfiguracje routera okazało się że był inny IP niż wpisywałem

Czyli router działa jako punkt dostępowy jak widać z obrazków. Wyłącz wszystkie automaty w konfiguracji -

Przepraszam że nie odpisywałem ale dopiero wróciłem z wyjazdu.
Czy automatów mam się pozbyć wszystkich jakie znajdę czy tylko jakieś konkretne?
Co z tym programem? Instalować czy nie?

Wszystko jest w poradniku.

Tak jak tutaj na obrazku przykładowo:

Proszę przeczytać mój post #11. Jak to zrobisz to pomyslimy co dalej.

Przepraszam ale nie mogę zainstalować tego programu ponieważ jest on w typie plików BIN a z niewiadomych przyczyn mój komputer uruchamia te pliki przez notatnik. Musiałam go tak ustawić przez przypadek jak otwierałem taki plik i teraz nie mogę zmienić na inne. Proszę o pomoc

Zakładka System Tools - Firmware Upgrade podajesz lokalizację rozpakowanego FW i robisz Upgrade. To co podałem to nie jest żaden program tylko aktualizacja w j. polskim do tego modelu i wersji.