Nie wczytują się niektóre strony, router TD-W8910G

Witam
TP-LINK TD-W8910G
Wszystko działało OK do czasu gdy nagle przestał działać telefon stacjonarny (brak sygnału w słuchawce) i co za tym idzie również internet (netia na łączach tp), gdy dzwoniło się na nasz numer odbierał ktoś inny. Po zgłoszeniu problemu okazało się, że wymieniali jakieś karty w centrali i źle przełączyli. Gdy już telefon działał to internet ledwo 0.3Mb do max 1Mb/s (mam wykupione 10Mb/s), nie wchodziły niektóre strony lub ładowały się tylko częściowo, np.: netia.pl, wykop.pl, nk.pl, mobiltek.pl, twitter.com, themeforest.net, radiomax.pl, filmweb.pl. Gdy już prędkość wróciła to nadal nie wchodziło na wcześniej wymienione strony. Więc sprawdziłem jak będzie na routerze znajomego i wszystkie strony się wczytują.
To co mnie zastanawia to dlaczego tak się dzieje i akurat od czasu awarii telefonu? Czytałem trochę w necie na temat takich objawów i gdy ludzie zmienili MTU na routerze to ustępowało, u mnie to nie pomaga (domyślnie jest 1492). Gdzieś wyczytałem, żeby zmienić też na komputerze i dopiero zmiana MTU na 1492 na komputerze pomogła, ale to mija się z celem ponieważ na każdym urządzeniu trzeba by było zmieniać, na telefonie też. Konfiguruję router po resecie do ustawień fabrycznych tak jak zawsze bo mam zapisane na kartce, większość rzeczy jest domyślna. Czy to oznacza, że zepsuł się w czasie awarii? A może zmienili coś w centrali? - niby sprawdzali i wszystko jest OK.

Skonfiguruj swój router w taki sposób:

Ważny jest dostęp z zewnątrz i bezpieczne DNS-y.

Mam inny panel i nie ma tych wszystkich opcji. W Kroku 2 znalazłem taką tabelkę i rozumiem, że mam odznaczyć WAN przy ICMP? Pytam ponieważ nie chcę czegoś namieszać.

Jesli masz instrukcję do tego routera to proszę podeślij linka.
P.S Mam ustawione hasło na router czy to nie rozwiązuje problemu z tym zabezpieczeniem?

Niestety nie mam bo to już staruszek. ICMP możesz też odznaczyć, w DNS-ach miałeś coś wpisane?

DNS'y były automatyczne wybierane i były Netii, ustawiłem te googla.
Niestety nadal nie działają te wyżej wymienione strony.

Czyli wykop.pl ci nie działa?
Sprawdź pingując
ping 91.214.237.201 to jest wykop.pl
ping 195.93.178.6 - to jest nk.pl
Sprawdź czy te serwery odpowiadają lub wpisz te adresy bezpośrednio do przeglądarki:

Więc tak jak pisałem wcześniej te strony nie wchodzą, nie ładują się. Do netia.pl ping nie przechodzi, tracert też. Natomiast do wykop.pl i nk.pl ping przechodzi ale strony sie nie wczytują. Na routerze znajomego (model TD-W8901G) te strony działają. Rozumiem, że mój router uszkodził się podczas awarii telefonu i nie umie sobie przetworzyć pakietów? Dopiero ustawienie MTU na 1492 na komputerze pomaga.

Wpisz te adresy do przeglądarki
http://91.214.237.201
http://195.93.178.6

Sprawdzałem wielokrotnie:

Tak samo jest "Oczekiwanie na nk.pl..."
Testowałem jeszcze z podłączeniem internetu mobilnego i wszystko działa normalnie.

Sprawdzałeś na innym komputerze? Wyczyść przeglądarkę (historia, cookies) oraz ipconfig /flushdns - [url=https://tplinkforum.pl/t/polecenia-konsolowe-w-cmd/6251 i uruchom ponownie system.

Sprawdzane na innym komputerze. Na telefonie jest ten sam problem gdy łącze się przez Wi-Fi z routerem. Różne przeglądarki, Chrome, Firefox, Opera, Chromium. Czyściłem DNS'y. Od 26 października wyłączałem komputer wielokrotnie. Podłączałem tez internet mobilny do komputera i działa normalnie. Więc na kompie wszystko ok.

Wrzuć jeszcze co dostajesz w adresacji z DHCP (komenda ipconfig /all).

Nie dopisałeś DNS-ów do DHCP routera.

Wpisałem, chyba że gdzieś jeszcze się to robi.

Zaptaszkowanie ominąłeś więc nie działa w sieci.

Zaznaczenie checbox'a oznacza wybór automatycznych dns netii. Mam rozumieć, że już nic nie pomoże?

To że strona nie otwiera się po wpisaniu adresu IP zrucił bym na karb jakiś problemów systemowych. Spróbuj połączenia przez Mozillę i proxy -
https://www.polsl.pl/Jednostki/RJP2/FAQ/Strony/faq-serwerproxy2.aspx lub otwórz system w trybie awaryjnym z obsługą sieci i też sprawdź dostępność,

Przeskanuj obecne przeglądarki programem adwcleaner. Miałem podobny przypadek DNS-y odpowiadały, a stronki nie otwierały się .

Malwarebytes też można polecić :slight_smile: