Nie mogę zapisać ustawień w Gargoyle na tplink mr3420 v2

Witam
Chciałem przypisać statyczny IP do mojego PS4 i dodać adres DMZ, ale mam problem bowiem mój TPlink mr3420 v2 nie zapisuje ustawień.
Jestem żółtodziobem i możliwe, że coś robię nie tak. Proszę pomóżcie.
Otóż dzieje się tak:
0. Loguję się przez WIFI do ustawień mojego rutera

  1. Wchodzę KONFIGURACJA->DHCP->Dodaję Statyczny IP
  2. Naciskam DODAJ - statyczny IP pojawia się poniżej, że niby jest dodany
  3. Naciskam ZAPISZ ZMIANY
  4. pojawia się komunikat PROSZĘ POCZEKAĆ NA WPROWADZENIE ZMIAN -> pracuje tak 3-5 sekund
  5. Zmieniam zakładkę i wracam ponownie do zakładki DHCP i niestety nie ma tam mojego nowo dodanego Statycznego adresu IP.
    Co robię nie tak? Czy muszę być połączony z routerem kablem, czy może muszę najpierw jakoś odblokować konfigurację routera?
    Router działa z w trybie BRAMA SIECIOWA i rozsyła mój internet LTE na komputer i PS4.

Która to wersja Gargoyle?

Wersja Gargoyle:1.6.2.2 (r42647), by obsy
Ktoś mi powiedział, że prawdopodobnie mam zapchany flash, czy to może być prawda?

Tak jest taka możliwość. Sprawdź i odinstaluj niepotrzebne dodatki.

Teraz już pewnie nawet nie odinstalujesz/ usuniesz z niego. Najlepiej przywrócić go do ustawień fabrycznych.

Panowie, pytanie z innej beczki ale dotyczące tej samej konfiguracji ( mr3420 v2 z Gargoyle 1.6.2.2 (r42647), by obsy)
ustawiłem pracę mojego routera jako repeater (DHCP wi-fi). moje pytanie dotyczy tego czy można ustawić aby router w razie braku internetu z podstawowego wifi łączył się z internetem poprzez modem usb (play online)? jeżeli nie to czy jest jakieś inne oprogramowanie pozwalające ustawić sprzęt jako repeater + aktywacja internetu z play online w razie zaniku łącza podstawowego?? pytam ponieważ widziałem taką możliwość w oryginalnym oprogramowaniu tplinka - z tym, że tam nie mogłem ustawić repeatera.
dzięki za pomoc

Openwrt + mwan3

dzięki Heinz za informację. powiedz mi jeszcze tylko czy konfiguracja (to o czy pisałem powyżej) OpenWrt odbywa się jedynie poprzez komendy, czy jest jakieś środowisko graficzne? pytam bo obawiam się, że z komendami nie dam sobie rady.

Obawiam się że na to wszystko braknie Ci pamięci Flash.
Potrzebujesz mieć zainstalowane:
Openwrt ze strony openwrt.org ( zawiera interfejs LuCI)
Pakiet luci-app-mwan3 ( konfiguracja multiwana przez interfejs luci)
i pakiety do obsługi modemu. (konfiguracja też graficznie)
Trzeba by sprawdzić czy się zmieści. Jaki masz modem?

modem to huawei e3131s-2
powiedz mi jeszcze proszę, czy da się (jak?) ustawić, żeby router zmieniał źródło internetu z repeatera na modem usb poprzez wciśnięcie guzika WPS/reset?

Pewnie by się dało użyć do tego celu przycisku. Przycisk uruchamiał by skrypt który by podmieniał plik z konfiguracją i restartował sieć.
Ja bym jednak spróbował z tym mwan3
Do pracy modemu potrzebujesz zainstalować moduły: usb-modeswitch chat comgt kmod-usb-serial kmod-usb-serial-option