Nie moge polaczyc sie z Vdsl

Witam zakupiłem router Archer vr 400 Ac1200 i niestety nie moge sie przełaczyc na Vdsl2.
Tak moja linia obsługuje Vdsl2. Przedtem używałem starszy router z adsl 2+.
Oczekuje na szybka pomoc.

Musisz napisać coś więcej.
Cokolwiek więcej. Nie wiemy co zrobiłeś, jak sprawdziłeś jakie jest połączenie, jakie masz parametry (tłumienie) połączenia, jaką masz taryfę, skąd wiesz, że linia ma VDSL2, jak uzyskałeś linię VDSL2 od TPSA/Orange/innego operatora bez sprzętu, który daje on zwykle obowiązkowo do linii.

Ostatnie zdanie jest natomiast najlepsze :slight_smile: To jest forum, na którym kto może i potrafi pomóc, to spróbuje, ale w wolnym czasie. Pomocy terminowej (zgodnie z jakimś SLA) możesz raczej oczekiwać od operatora swojego i/lub sprzedawcy/producenta sprzętu, o ile takie coś świadczą. Proponuję takich dopisków nie robić, bo są fora, gdzie takie wpisy bywają kasowane z góry, a ludzi chętnych do pomocy czasem to po prostu zniechęca.

Orange poinformowal mnie ze linia przeszła na Vdsl2 poprzednio mialem adsl2+(byl u mnie technik i poinformowal mnie ze musze wymienic router na taki z Vdsl2)
Dzwonilem takze do orange i tez dostalem informacje ze jestem połaczony na adsl2+ (a mam miec vdsl2) w routerze probowalem przełaczac na vdsl i konczy sie to tym ze nie wykrywa połaczenia z sieci.

Działa jeszcze internet na tej linii na starym modemie? Normalnie przełączenie następuje gdy dostaniesz sprzęt od orange. Tutaj może być kolejny problem z jakością linii, o ile na ADSL2+ mogłeś mieć 10Mbit,s to na tym już nie zadziała VDSL2.

Dziala normalnie internet jest do 20mb/s czyli maksimum co daje adsl2+. Chodzi o to ze nie moge przełaczyc sie na vdsl 2.

Skoro działa na adsl2+ to nie będzie działać jednocześnie na vdsl. Poczekaj aż zostaniesz przełączony, wtedy adsl2+ juz dzialać nie będzie.

Heh.. ale wlasnie chodzi oto ze linia moze dzialac na adsl2+ i Vdsl2. Dlatego chcialbym sie przełaczyc z adsl 2 + na vdsl a nie moge bo router tak jakby nie wykrywa lini(na vdsl) nie wiem czy to od ustawien ( linia na 100% jest na vdsl)

To że linia może to nie znaczy że jest. Jeśli już przejdziesz na opcję VDSL i dostaniesz np funboxa, który działa w ADSL i VDSL, to przy pogorszeniu parametrów i zerwaniu łącza VDSL nie przełączysz się na ADSL łącze mogło by jeszcze pracować.