Nie mogę podłączyć telefonu pod WR740N

Witajcie ! Mam problem z routerem Tp Link WR740N. Problem polega na tym, że telefon LG SWIFT L9 nie może połączyć się z tym routerem. Inne telefony tj. sony xperia sp, sgs 2 czy xperia j łączą się bez problemu z moim routerem a ten nie chce. W czy może tkwić problem ? Telefon jest sprawny bo pod inne wifi się podłącza z resztą jest nowy i klika dni temu wyjąłem go z pudełka i folii. Rozgłaszanie sieci SSID mam włączone, poza tym hasło mam WPA/WPA2 - Personal i szerokość kanału 20mhz. Próbowałem bez zabezpieczeń i zmienić szerokość kanału i dalej nic.

W DHCP Settings masz jakieś DNS-y dopisane? WPA2/AES ustaw w zabezpieczeniach. Sieć jest widoczna na telefonie? Sprawdź czy nie masz jakiejś adresacji Static IP.

DHCP wyłączyłem, zabezpieczania hasła ustawione były już dawno tak jak mówiłeś. Static IP też mam wyłączone od początku. Telefon dalej się nie łączy :confused:

Dlaczego wyłączyłeś DHCP? WR740N działa jako AP?

Nie wiem czemu go wyłączyłem, po prostu tak bezmyślnie myśląc, że może to podziała :wink: Brama domyślna DHCP 192.168.0.1 z resztą jak i preferowany DNS. Tak poza tym to nic . Router nie pracuje jako AP gdyż internet leci po kablu sieciowy z modemu airspan(wimax) do routera i za pomocą PPoE się łączę z siecią.

Wpisz do DNS jakieś konkretne adresy 8.8.8.8 i 8.8.4.4 lub te od dostawcy internetu. Po zmianie konfiguracji Save i Reboot routera.

Zmieniłem i dalej nic :confused:

Zabezpieczenia zmieniłeś na WPA2/AES? Zmień także nazwę sieci i połącz się ponownie. Pamiętaj że po każdej zmianie save i reboot routera aby zaczytało nową konfigurację. Telefon sprawdzałeś na innym routerze?

Zawsze robię reebot po każdej zmianie. Telefon sprawdzałem na innym routerze a mianowicie zrobiłem hotspota ze swojej xperii sp i normalnie się telefon z nim połączył.

Spróbuj jeszcze zmienić nawę sieci na routerze. Możliwe że telefon zapamiętał sobie poprzednie ustawienia. Połącz się ponownie i wpisz hasło.

To też nic nie dało :frowning: z resztą po każdej zmianie w sieci klikam w telefonie zapomnij sieć oraz robiłem też full wipe tzn przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych + wymazanie danych.

Co mi jeszcze przychodzi do głowy to aktualizacja oprogramowania na WR740N bo najnowszy firmware wprowadza zmiany w Wireless. Niestety nie będziesz miał polskiego menu.

Chciałem to właśnie zrobić, ale szkoda mi tego Polskiego menu chociaż i tak tam często nie zaglądam. Sprawdzę jutro.

Jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy w tym temacie.

Jedna sprawa, jest to dostawca prywatny i pytanie czy ogranicza ilość urządzeń podłączonych do końcowego urządzenia abonenckiego. Drugie pytanko- czy nazwa Twojej sieci wifi jest widoczna na telefonie?

Operator to Multimedia, więc na skale ogólnopolski to chyba znany z reklam itp. co prawda to nie jest internet z światłowodów tylko bezprzewodowy oparty na technologii wimax. Operator nie ogranicza ilości podłączonych urządzeń (chyba) bo jak narazie miałem kiedyś kilka naraz podłączonych urządzeń i nic się nie działo. Sieć jak najbardziej jest widoczna w telefonie.

Po aktualizacji firmware wszystko działa, :slight_smile:

Jeżeli problem rozwiązany to proszę temat zamknąć.