Nie działa WiFi w TD-W8970 ver3

Po zgłoszeniu reklamacyjnym otrzymałem wczoraj nowy router TD-W8970. Jest jednak problem z działaniem wifi na nim.

Mianowicie... na jakimkolwiek urządzeniu (laptop, telefon, tablet, drukarka z wifi) sieć wifi jest odnajdowana. Przy próbie połączenia się z nią wyskakuje na urządzeniu przez ułamek sekundy: "trwa łączenie" po czym sieć zostaje zapisana na danym urządzeniu jednak z informacją: "poza zasięgiem". Dzieje się to niezależnie od tego, czy sieć jest zabezpieczona, czy też nie.

kanał ustawiłem ręcznie na 1 (próbowałem też na auto i na innych) - u mnie jest tylko ta jedna sieć, którą chcę stworzyć, więc nie ma mowy o zakłóceniach od sąsiadów...

kraj wybrany: polska
Firmware version: 0.9.1 1.2 v0035.0 Build 150427 Rel.63930n

Dodam, że router został wysłany na gwarancję z tego samego powodu. Poprzedni router przed awarią 4 miesiące działał prawidłowo.

Oczywiście po kablu działa wszystko idealnie.

Czy to na pewno jest wada routera, czy może jeszcze da się coś w ustawieniach skorygować?

Po próbie połączenia z siecią dx_home komputer zapytał o hasło?

Tak, zapytał o hasło. W przypadku podania hasła nieprawidłowego ponownie wyskoczył monit o jego podanie.
Po wprowadzeniu hasła prawidłowego sytuacja wygląda jak napisałem wcześniej. Czyli przez ułamek sekundy jest "trwa łączenie" po czym ginie zasięg (był na 80%) i to na tyle.
Dodam, że dzisiaj router przez kilka godzin był wyłączony. Po jego włączeniu, wifi działało normalnie - wszystkie urządzenia bez problemu mogły się połączyć. Niestety po ok 30min problem wrócił.

Ja bym ponownie reklamował, tym bardziej że jest nowy.

Rano sprawdzałem wifi działało idealnie. Ok południa już nie działało.
Chyba nie zostaje nic innego jak reklamacja

Zrób jeszcze pomiary inSSIDe-rem kiedy sieć działa a kiedy nie bo to bardzo dziwny przypadek -