Nie działa serwer FTP WDR4300

Witam
Ustawiłem zgodnie z instrukcją:

Udostępnienie plików ftp, ale z innego IP nie mogę wejść. Adres IP WAN jest dynamiczny.

Lokalnie łączę się z serwerem bez problemu, wpisując globalny adres serwera nie mogę się z nim połączyć.

Pytanie czy ten adres WAN-owy jest publiczny?

adres IP jest providera Vectra, jest to stały adrs IP,wcześniej miałem skonfigurowany serwer dobrze i działało, teraz po zmianie dysku przestało działać, mimo kilku restartów routera posiadania nowego softu zero zmian

Wiem że Vectra ma jakąś awarię od tygodnia i to może być przyczyną braku widoczności serwera. Daj obrazek z zakładki Status routera.

Witam
Ja mam dokładnie taki sam problem, przez WAN nie umiem się dostać do serwera ftp też mam Vectrę. Po lokalu działa po Wan nie.

Vectra miała problem z DNS-ami nie wiem czy już wszystko działa poprawnie. Na WAN-ie masz publiczne IP?

tak wiem ustawiłem, o tym ale ja używam DNS google, z resztą jak wpisuje adres IP to nie idzie przez DNS. Adres jest z klasy A 95.160.xx.xx

Problem oficjalnie był z DNS-ami a routing też "wariował" wiec wpisanie IP czy domeny nic nie zmieniało.
Dostęp do servera z internetu masz konfigurowany na routerze? Internet Access: Enable?

Również mam problem z dostępem do FTP z zewnątrz sieci. Posiadam internet z vectry, router tp link wdr4300 oraz na nieszczęście modem z funkcją wifi ARISS tg862 (nabyty przez przypadek z internetem 60Mb, mierna jakość wifi, brak dotępu do ustawień). Z ftp łączę się w sieci bez problemu ze wszystkich możliwych urządzeń. Serwer ftp został skonfigurowany zgadnie z tutorialem z naszego forum. Posiadam dynamiczne ip, chyba prywatne. W ustawieniach ftp widnieje adres 192.168.0.2. Dostęp do arrisa jest zdalny z biura obsługi klienta. Chciałbym, abyście w miarę możliwości wytłumaczyli co zmienić w ustawieniach modemu arris, abym dostał publiczne ip, a tym samym można było się łączyc z ftp z sieci zewnętrznej. Może jedynie wystarczy zmienić coś w ustawieniach routera, aby sam przypisał sobie publiczne IP do serwera FTP?

NIe znam arrisa ale jeśli on dostaje zewnętrzne IP to wpisz/podaj WAN IP WDR4300 (192.168.0.2) do strefy DMZ. Wtedy wszystkie porty zostana przekierowane na WDR4300

Rozwiązanie dla potomnych, może komuś się przyda. Należy zadzwonić do BOKu Vectry oraz poprosić pana technika aby przestawił modem w tryb pracy bridge. Ot cała filozofia, wszystko świetnie śmiga. Dzięki za pomoc i pozdrawiam .

Dzięki za informacje. Temat zamykam, w razie problemów zapraszamy ponownie na forum.