Nie działa serwer ftp WDR 4300 (VECTRA)

Witam.
Posiadam router WDR4300 oraz internet z Vectry. Problemem jest nie działający serwer ftp. Czy ktoś jest w stanie pomóc rozwiązać mój problem ?? Czy da się zrobić serwer ftp na łączu vectry??

Mam też drugi problem, może ktoś coś doradzi.
Posiadam w domu repiter re200. W routerze WDR4300 mam przypisane adresy ip do odpowiednich urządzeń ( jeśli urządzenie nie jest na liscie internet się rozłaczy po minucie - tak sobie ustawiłem). Moje pytanie: Jak ustawić żeby RE200 brał adresy z routera do odpowiednich urządzeń?? Jesli np. telefon połaczy sie z repiterem wtedy nie ma przypisanego DHCP i rozłacza internet w telefonie po minucie...

FTP-a masz skonfigurowanego na TP-linku? Lokalnie masz dostęp do serwera?

Poprosiłem kuzyna żeby mi skonfigurował (ma ten sam model i wszystko mu działa).
Problemem jest wejście z zewnątrz na ftp...dzwoniłem do vectry się zapytać o zewnętrzne ip, odpowiedz nie ma takiej możliwości...
Soft mam wygrany najnowszy. Jakieś pomysły? Z góry thx​:blush::blush::blush:

Bez zewnętrznego IP pozostaje tylko tunelowanie danych przez VPN. Pytanie jeszcze do czego ci potrzebny ten FTP bo bardzo dobrze działają rozwiązania chmurowe które dostępne są w internecie.

Rozwiązanie zagadki bardzo proste.
Pisałem do Vectry i aktualnie działa serwer ftp.
Serwer ftp mogłem zrobić na WDR4300 ale posiadam także Netgeara Ready Nas 102 i aktualnie po przekierowaniu portów działa z Netgeara.
Problem rozwiązuje się po przestawianiu routera Vectry w tryb BRIDGE:)
Można to zgłosić telefonicznie bądź zrobić samemu logując sie na ebok vectra.

A pomoże ktoś z drugim problemem. Wyżej wymieniony router WDR4300 i repiter RE200.
Problem jest taki że w routerze zrobiłem liste urządzeń w DHCP i chciałbym żeby repiter brał tą listę z routera. Czy jest to możliwe?? W dhcp routera ip np.mojego telefonu to 192.168.1.6 natomiast jak właczę repiter i telefon wyłapie sygnał repitera i przypisuje mu np 192.168.1.16. W routerze mam ustawione żę każdy adres spoza DHCP rozłączany jest po minucie, wiec jesli repiter przypisze nowe ip to internet rozłacza...czy moge liczyc na pomoc??

No to zamykaj watek jeżeli sprawa rozwiązana, dzięki za informacje w temacie. Pozdrawiam!

Prosiłbym jeszcze o rady przy drugim problemie??

Wyłącz DHCP na repeatrze i sprawdź co będzie się działo. Ustaw adresację na RE200 na Static IP.