Nie działa/nie reaguje WDR3600

Witam.
Mam problem z routerem WDR3600. Ni z tego ni z owego po dwudniowej nieobecności mojej w mieszkaniu odmówił współpracy. Diody sygnalizacyjne na przednim panelu świecą się a właściwie - migają. Jednak zapalają się wszystkie naraz co mniej więcej sekundę. Dioda zasilania świeci się normalnie. Po podłączeniu do komputera kablem sieciowym wyświetla się komunikat że kabel sieciowy jest odłączony. Nie muszę już chyba dodawać że adresy tplinklogin.net czy 192.168.1.1 nie działają. Sieci WIFI rzecz jasna też nie ma.
Próbowałem resetować przyciskiem na tylnym panelu jednak nic nie uległo zmianie.
Waszym zdaniem zepsuł się i mam szukać pomocy w serwisie, czy raczej jest jakieś inne rozwiązanie?
Z góry dziękuję za pomoc, Marcin

Jak masz paragon to zwróć do sklepu.
Czy komunikat kabel sieciowy... masz na każdym porcie w routerze?

Jeżeli jest na gwarancji to tak jak pisał kolega wyżej.

Próbowałeś jeszcze na innym zasilaczu?

Cześć, dziękuję za odpowiedzi. Komunikat jest na każdym porcie w routerze. Nie próbowałem innego zasilacza, nie wydało mi się to potrzebne bo zasilanie do routera idzie, diody migają, reaguje na przycisk ON/OFF.
Na całe szczęście mam fakturę więc zasuwam jutro z reklamacją. Poinformuję oczywiście o efektach.
Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam. Marcin.

Witam
Mam identyczne objawy po podłączeniu routera po urlopie, Sprawdzałem na innym zasilaczu - objawy takie same. Niestety sprzęt jest krótko po gwarancji (kupiony 12.2012). Czy można go jakoś reanimować? I czy naprawa jest opłacalna ?
Pozdrawiam
d_blo

Sprawdź czy działa recovery: Uruchmo router z przyciśniętym resetem. Jeśli dioda od WPS ( strzałki) zostanie zapalona to można spróbować wgrać firmware tym sposobem.

Dziękuję. Przy włączaniu z przyciśniętym przyciskiem reset/wps. Na jakies 2-3 sekundy zapalają się strzałki. A potem router przechodzi w taki cykl - zapalają się wszystkie diody na 2-3 sek. a pózniej na 203 sek. zapalają się tylko LED zasilanie i strzałki. Prośba o podanie sposobu wgrania firmware . Pozdrawiam d_blo

Ogólny opis:

Niedawno jeden forumowicz miał podobny problem z wgraniem firmware:

Dzięki za pomoc. Zainstalowałem wiresharka i server tftp na 192.168.0.66. I niby sukces. Firmware wdr3600v1_en_3_13_23_up(120820).bin router pociągnął z LAN4. Ale ostatecznie router dalej nie działa - dalej choina z diod LED. Porty na switchu nie podnoszą się jak podłączę kartę sieciową PC. Kicha.
Chyba muszę się rozglądnąć się za nowym.
Pozdrawiam
d_blo

Przepraszam że piszę po tak długim czasie. Chciałbym wszystkim podziękować za rady. Oddałem sprzęt do reklamacji, została uwzględniona i otrzymałem nowy router. I tu ciekawostka. Mianowicie moja gwarancja obowiązywała rok jak mnie poinformował Pan w ProLine. Cudem się zmieściłem :wink: Oni biorą sprzęt od dystrybutora, mają dobre ceny ale to kosztem długości czasu gwarancji.
Generalnie sprawa zakończyła się sympatycznie ale pomyślałem że Wam o tym napiszę
Jeszcze raz dzięki

A i jeszcze zauważyłem, że mogę ponownie wgrać firmware w trybie recovery - co by wskazywało, że się on nie ładuje do routera poprawnie, ponieważ wgrywam wdr3600v1_en_3_13_23_up(120820).bin. A ten firmware nie ma opcji recovery. Gdyby się zaaplikował prawidłowo to powtórnie już nie mógłbym go wgrać. Czy dobrze myślę?
Pozdr.
d_blo

Nie. Ten plik zawiera sam firmware który jest ładowany w odpowiednie miejsce. Żeby zmienić bootloader w którym nie ma opcji recovery musiał byś wgrać plik z "boot" w nazwie, a takiego pliku router nie przyjmuje w trybie recovery.
Możesz spróbować wgrać np Gargoyle lub nowe openwrt. Spróbuj te oprogramowania:
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory.bin
oraz
http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ar71xx/luci-ar71xx-generic-tl-wdr3600-v1-squashfs-factory.bin

Niestety z tymi firmware stan bez zmian.
Mam wrażenie, że nie cały firmware jest przesyłany do routera.
Czy jeżeli w wireshark jest wpis
31849 9.047471000 192.168.0.66 192.168.0.86 TFTP 46 Data Packet, Block: 15873 (last)
31850 9.047652000 192.168.0.86 192.168.0.66 TFTP 60 Acknowledgement, Block: 15873
to znaczy że cały plik firmware przechodzi do routera?
Pozdrawiam
d_blo