NetiaSpot + TL-WA854RE brak internetu

Witam jestem posiadaczem wzmacniacza TP Linka TL-WA854RE chciałem go połączyć wraz z moim NetiaSpotem ale mam podobny problem co kolega z wątku:

tylko, że u mnie nawet po wprowadzeniu tych ustawień nie mogę wejść na żadną stronę sygnał mam a na drugim laptopie wyskakuje mi problem z DNS primary. Co robię nie tak ? Proszę o pomoc

Włącz DHCP na jednym i drugim urządzeniu. Na TP-linku ustaw bramę z adresem 192.168.1.254 i dopisz DNS-y. Zadbaj o to aby zakresy DHCP nie nakładały się na siebie.

witam ponownie bramę mam ustawioną dhcp włączone i dnsy ustawione (chyba że złe) i nadal nic brak dostępu wstawic screeny ustawień ?

Oczywiście że tak, plus ipconfig /all kiedy łączysz się z siecią routera i przez wzmacniacz. Im więcej informacji tym lepiej.

oto moje ustawienia

Polecenie ipconfig /all z połączenia z TP-linkiem jak wygląda?

tak dokłanie

Nie bardzo rozumiem? To co wrzuciłeś to połączenie z NS-em bo adresacja z zakresu głównego routera. Ty na TP-linku ustawiełeś 100 - 199 a adres który pokazałeś to 192.168.1.4

łącze sie z nową siecią Netiaspot-933F90_EXT wpisuje ipconfig /all i takie coś mi wyskakuje :

nie mam pojecia dlaczego

Z takimi parametrami nie masz dostępu do internetu? Sprawdź czy odpowiada komenda ping 8.8.8.8 w cmd
Wyłącz DHCP na NS-ie i jeszcze raz sprawdź ipconfig /all czy i jaki adres dostaniesz?

komenda ping 8.8.8.8

w netia spocie wygląda tak :

Jak wygląda menu NS-a to wiem, pytam jak wygląda ipconfig /all po wyłączeniu DHCP na NS-ie? Czy też dostajesz adresację z tego samego przedziału DHCP?

proszę o pomoc gdzie wyłączyć dhcp w NS ?

wyłączyłem

Raczej nie bardzo bo cały czas masz DHCP z NS-a. Czytałeś poradnik tam jest wszystko opisane.

internet chodzi temat do zamknięcia po resecie urzadzenia i wprowadzeniu ponownie ustawień zadziałał została kwestia czasu otwierania stron ale z tym juz sobie poradze. Dziękuje za pomoc

Może opisz dokładnie (plus obrazki) jak to wygląda w tej chwili. Ktoś inny znajdzie twoją konfigurację i szybciej rozwiąże problem.