Netia spot + tp link wr841n jako bezprzewodowy repeater wifi

Witam, chciałbym przedstawić mój problem. Posiadam jako główny router Netia spot, jednak nie pokrywa idealnie zasięgiem mojego mieszkania. Mając router tp-linka w841n z wygranym gargoyle chce poprawić zasięg sieci. Router tp link ma stać w innym pokoju i odbierać bezprzewodowo internet od Netia spot i rozesłać go na dalszą część mieszkania. Po ustawieniu wg instrukcji z tego forum działa tylko komputer z win7. Smartfon i tablet z androidem cały czas próbują uzyskać adres IP.
Pomoże ktoś?
Pozdrawiam

Jeśli nie zależy Ci na "jednej" sieci to przestaw tplinka na Brama sieciowa, konfiguracja jako DHCP bezprzewodowy, a adres IP urządzenia zmień na 192.168.2.1.

Właśnie zależy mi bardzo na jednej sieci WiFi.

Proszę o radę czy jeżeli ustawie na sztywno adresy IP w urządzeniach to ustalając jeden ssid na Netia spot i tp linku działającym jako przekaźnik urządzenia same będą się przełączać na ten router z którego mają większy zasięg?

Niestety same się nie przełączą. To jest sprzęt dla domu i nie wspiera on w pełni funkcji roamingu.
Jeśli włączysz urządzenie to powinno ono się podłączyć do lepszego zasięgu jednak gdy zmienisz lokalizację to przełączenie nastąpi dopiero po zerwaniu sygnału.

Czyli nie ma sposobu by urządzenia netia spot oraz tp link utworzyły jedną sieć wifi o takim samym ssid i aby urządzenia wybierały z którego akurat biorą lepszy sygnał? Chciałem poprawić sygnał bo ten z netia spot niezadowalający jest, nic nie da rady zrobić?

Tak jak napisałem. Urządzenie samo się nie przełączy, ale przy podłączaniu wybierze mocniejszy.

A jest sposób na to aby urządzenia pobierały automatycznie adresy ip z tp linka bezproblemowo?

Ustawiłem tp link jako przekaźnik ale nadałem mu inne ssid niż na Netia spocie. Hasło i zabezpieczenia takie same na obu, kanał też taki sam. Urządzenia mają na ssid z tp linka ustawione sztywne IP. Mam pełną prędkość WiFi na obu urządzeniach. Teraz mam problem jak ustawić dekoder nc+ aby mieć internet na dekoderze podpietym pod tp linka kablowo?