Netia spot i WR1043ND

Jak w temacie. Mam internet z Orange lecz póki co działa on na netia spocie i zakupiłem dodatkowo tp linka aby rządzil w domu jeśli chodzi o internet.
Mógłby mnie ktoś krok po kroku poinstuować jak skonfigurować netia spota a później tp linka żeby TP link normalnie działał?
Diody świecą jak powinny, połączenie jest prawidłowe. Kwestia wydaję mi się odpowiedniego poustawiania na stronach konfiguracyjnych.
Czytałem podobny temat na elektrodzie lecz był on nieco zagmawany stąd proszę o wyjaśnienie możliwie krok po kroku.

Jak masz doprowadzony internet do domu? ADSL czy LAN?

Jeżeli internet działa na ns to chyba jest dobrze skonfigurowany. Co do tplinka to jaki to model i jak byś chciał go skonfigurować?

udało się załatwić problem dosyć niespodziewanie, po kilku dniach tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14257137#14257137
Lecz jestem zdeka zawiedziony sygnalem mojego tp-linka.
tak wygląda siła sygnału w moim domu. Miałem nadzieje na conajmniej 3 kreski w newralgicznym punkcie i się trochę zawiodłem. Czego można spróbować żeby sygnał trochę się polepszył? Możliwe jest kupienie dwóch dziesięciometrowych kabli ethernet i podłączenie tp linka w innym miejscu?
Netia spota przesunąć już nie mogę bo na biurku gdzie jest obecnie z tp linkiem kończy się kabel od gniazdka telefonicznego do którego NS jest podpięty.
Proszę poprawić dodanie obrazka do postu - użyj guzika "Modyfikuj" zgodnie z regulaminem forum - Administrator

Kabel ethernetowy najlepiej jak jest w jednym kawałku, długość może mieć do 100m.

nie, chodzi mi o kabel o dwa kable ponieważ jeden szedłby bezpośrednio z komputera, a drugi z Netia Spota do Tp Linka :slight_smile:
nie będzie większych strat w sygnale przez tak długie kable?

Jak pisałem że pojedynczy kabel może mieć do 100m. Spadku jakości nie będzie.