Netia spot-1 i TL-WA850RE nie otwiera stron - DNS-y niepoprawne

Wrócę do zagadnienia w piątek. Na razie dziękuje za pomoc. :slight_smile:

Witam ponownie szanowne grono.

Wykonałem już dokładnie wskazane zalecenia i otrzymałem taki wynik:

Połączyło nareszcie ze stronką np.onet. Jednak gdy chciałem otworzyć jakiś następne zagadnienie powtórzył się problem DNS.
Czy jeszcze coś można zmienić.

Daj jeszcze ipconfig /all i wrzuć na forum. Spróbuj wyczyścić przeglądarkę (ciasteczka, historia) i zrób czyszczenie DNS cache

Sory , ale tak biegły to w tym nie jestem. (Daj jeszcze ipconfig /all i wrzuć na forum. - o co chodzi)

HENZ-dzięki alek jak zatrzymać obraz przetwarzanej komendy ipconfig/all

zdążyłem zrobić taki zrzut coś tam widoczne w głębi.

najpierw w uruchom cmd
w tym okienku z czarnym tłem wpisz ipconfig /all
wtedy nie zniknie

Wszystko jest w poradniki kolego @kris.
wpisz cmd i potem w konsoli ipconfig

No tak ,dzięki HEINZ za pomoc, właśnie zauważyłem że przesiadając się z tableta na laptop to internet śmiga jak ta lala na wzmacniaczu TL-WA850RE,
natomiast mam problem na tablecie z Androidem4, bo tak jakby miał ograniczenie czasowe połączenia i nie otwierał nastepnych stron , dlatego dokonałem zmian w zakładce DHPC, address lease time z 1 na 2880. Teraz strasznie wolno ładuje. Ale sukces internet działa.

Dzięki A. czytam wszystkie poradniki podesłane.

Działa ci w takiej konfiguracji?

Tak, w takiej konfiguracji ,działa laptop, natomiast przeglądarka w tablecie ładując stronkę a następnie wyświetla informacje" zbyt długi czas oczekiwania na połączenie z serwer",

Przy pracy na samym routerze NetiaSpot nie masz takich problemów?
Spróbuj jeszcze pokombinować w Wireless->Wireless Advanced Tp-linka

Przy pracy na samym routerze NetiaSpot nie mam takich problemów tak jak z tp-linka:

logowanie na tablecie z netiaspot;

Pokombinuj z Wireless->Wireless Advanced Tp-linka ale to już doświadczalnie musisz brać. Zmiana w konfiguracji i sprawdzaj efekty w sieci.

Właśnie to czynię, siedząc przed laptopem i tabletem jednocześnie. Dam znać.

Tylko żebyś nie przekombinował - AP Isolation możesz w spokoju zostawić :wink:

Będę się pilnował. :smiley:

Zmień rodzaj klucza szyfrującego siec wifi .Ustaw na WEP z pewnością pojawi się w tablecie internet.