Neostrada - czy automatyczne DNS są bezpieczne?

Dzień dobry wszystkim posiadaczom TP-LINKów :slight_smile:
Sprowadziła mnie tu kwestia DNSów. Jestem posiadaczem (niesławnego ;)) modelu TD-W8951ND oraz Neostrady Orange. Kiedyś dowiedziałem się o jakichś lukach w firmware tego urządzenia i o podmienianiu przez przestępców DNSów. W ramach zabezpieczenia się przed tym przestawiłem DNSy u siebie na DynDNS. Niestety właśnie dowiedziałem się po zalogowaniu do routera, że mam w nim teraz ustawione automatyczne pobieranie DNS. Poszperałem i okazało się, że DynDNS stał się płatny i dlatego mam ustawione teraz automatyczne DNS. Czy te automatyczne DNS jest bezpieczne? Bo nie wiem czy nie powinien być ustawiony jakiś adres z Orange na sztywno. Nie znam się mocno na tym, pomimo że raczej wiem więcej o konfiguracji sprzętu niż przeciętny internauta.
I nie próbujcie mi wcisnąć googlowskich DNSów, bo wystarczy im już szpiegowania mnie.

DynDNS a DNS to całkiem inna sprawa.
DynDNS to usługa która przypisuje aktualny IP do domeny utworzonej na dyndns.com
DNSy które masz tam podane ( automatyczne są pobierane od neostrady) możesz zmienić na jakie chcesz. zasadnicza różnica to czas dostępu do serwera DNS ( który jest odpytywany przy każdej próbie otwarcia strony) oraz sposobem blokowania niechcianych stron.
Możesz użyć sobie serwera OpenDNS
Oczywiście w przypadku podmiany DNSów na jakieś hakerskie może powodować podmianą stron www.

Sprawdź czy dostępna jest jakaś aktualizacja dla twojej wersji routera. Zalecania konfiguracja -

Skoro są od Neostrady, to już wszystko wiem :smiley: Dzięki :slight_smile: [quote="Marcin, post:3, topic:8260"]Sprawdź czy dostępna jest jakaś aktualizacja dla twojej wersji routera[/quote]
Zaktualizowałem jakiś czas temu.