Neffos X1 lite

Witam. Mam od 2 miesięcy neffosa x1 live. Po 2 aktualizacji nie mogę odpalić telefonu . Tylko pojawia się napis neffos i telefon gaśnie i tak w kółko. Czy można to samemu jakoś naprawić czy tylko serwis

(Heinz) #2

Witam,

Spróbował bym od wykonania "Hard Reset" przez recovery. Jeśli nie zadziała to zostaje spróbować wgrać plik ZIP pobrany z http://www.neffos.pl/support/download/X1-Lite na kartę microSD i załadowanie tego softu w trybie recovery.

Telefon nie ma karty SD ma tylko pamięć wbudowana. Ponad to nie można go odpalić. Cały czas jest jakby próba uruchomienia pokazuje się logo neffos i telefon gaśnie i tak w kółko.

(Heinz) #4

Do recovery wchodzi się z poziomu wyłączonego telefonu przez włączenie za pomocą przyciśnięcia naraz VolUP i Power. Tak jak na filmie:

od 25 sekundy masz pokazane jak wykonuje się Hard Reset

Ponownie wgranie softu (pliku ZIP) z karty SD można wykonać w tym modelu i w trybie recovery trzeba wybrać "Apply update form SD card"
Jeśli karty nie masz to pożycz lub kup. potrzeba minimum 2GB.

(Krzysztof) #5

Poczekaj aż bateria się rozładowuje do końca a następnie tak jak przedmówcy zip na kartę i jazda.

(Heinz) #6

Powinno też się dać go wyłączyć przez dłuższe przytrzymanie przycisku Power

W tym modelu nie ma gniazda na kartę SD . Telefon nie che przejść do resetu. Włącza się i gaśnie i tak cały czas. Jedynie mogę go wyłączyć. Jak włączam to samo nie można przejść do trybu resetu pojawia się napis neffos i gaśnie. Próbowałem z rozladowaniem ale to samo

(Heinz) #8

Jeśli masz gwarancję to próbuj go tam odesłać. W innym przypadku zostaje tylko SP_Flash_Tool, ale ktoś Ci musi do tego zrobić DUMPa ze swojego X1 lite

Kartę microSD wkłada się do tej samej szuflady co kartę SIM.

Ok dzięki raczej tak muszę zrobić.

(Mikhail Morfikov) #10

Trochę to dziwne, że przy aktualizacji się tak zrobiło. Na pewno ten proces nie został przerwany w żaden sposób?

DUMP też nie jest potrzebny, wystarczyłby tylko odpowiedni plik scatter.txt i TWRP recovery i bez problemu by dało radę się wgrać przez SP flash Tool, a później flash świeżego ROM'u przez TWRP via ADB sideload. Ale chyba nikt nie napisał jeszcze pliku scatter.txt pod ten telefon. :smiley: