Neffos X1 lite


#1

Witam. Mam od 2 miesięcy neffosa x1 live. Po 2 aktualizacji nie mogę odpalić telefonu . Tylko pojawia się napis neffos i telefon gaśnie i tak w kółko. Czy można to samemu jakoś naprawić czy tylko serwis


(Heinz) #2

Witam,

Spróbował bym od wykonania "Hard Reset" przez recovery. Jeśli nie zadziała to zostaje spróbować wgrać plik ZIP pobrany z http://www.neffos.pl/support/download/X1-Lite na kartę microSD i załadowanie tego softu w trybie recovery.


#3

Telefon nie ma karty SD ma tylko pamięć wbudowana. Ponad to nie można go odpalić. Cały czas jest jakby próba uruchomienia pokazuje się logo neffos i telefon gaśnie i tak w kółko.


(Heinz) #4

Do recovery wchodzi się z poziomu wyłączonego telefonu przez włączenie za pomocą przyciśnięcia naraz VolUP i Power. Tak jak na filmie:


od 25 sekundy masz pokazane jak wykonuje się Hard Reset

Ponownie wgranie softu (pliku ZIP) z karty SD można wykonać w tym modelu i w trybie recovery trzeba wybrać "Apply update form SD card"
Jeśli karty nie masz to pożycz lub kup. potrzeba minimum 2GB.


(Krzysztof) #5

Poczekaj aż bateria się rozładowuje do końca a następnie tak jak przedmówcy zip na kartę i jazda.


(Heinz) #6

Powinno też się dać go wyłączyć przez dłuższe przytrzymanie przycisku Power


#7

W tym modelu nie ma gniazda na kartę SD . Telefon nie che przejść do resetu. Włącza się i gaśnie i tak cały czas. Jedynie mogę go wyłączyć. Jak włączam to samo nie można przejść do trybu resetu pojawia się napis neffos i gaśnie. Próbowałem z rozladowaniem ale to samo


(Heinz) #8

Jeśli masz gwarancję to próbuj go tam odesłać. W innym przypadku zostaje tylko SP_Flash_Tool, ale ktoś Ci musi do tego zrobić DUMPa ze swojego X1 lite

Kartę microSD wkłada się do tej samej szuflady co kartę SIM.


#9

Ok dzięki raczej tak muszę zrobić.


(Mikhail Morfikov) #10

Trochę to dziwne, że przy aktualizacji się tak zrobiło. Na pewno ten proces nie został przerwany w żaden sposób?

DUMP też nie jest potrzebny, wystarczyłby tylko odpowiedni plik scatter.txt i TWRP recovery i bez problemu by dało radę się wgrać przez SP flash Tool, a później flash świeżego ROM'u przez TWRP via ADB sideload. Ale chyba nikt nie napisał jeszcze pliku scatter.txt pod ten telefon. :smiley: