NC + i TP - Link WRN-740N

Dzień dobry.
Witam serdecznie wszystkich użytkowników
To mój pierwszy post na tym forum.
Zaznaczam, że przejrzałem tematy na tym i innych forach, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Mam problem z konfiguracją Multiroom HD w NC +.
Sieć u mnie w domu wygląda tak.
Dostęp do Internetu mam od Netii, po linii TP S.A. o szybkości 6 Mb/s.
Internet jest udostępniany po WIFI za pomocą routera Pentagram Cerberus P 6341.
W NC + mam Turbodekoder połączony z siecią za pomocą AP Netgear WNCE 2001.
Oprócz tego mam jeszcze dwa inne dekodery połączone z siecią za pomocą routerów TP - Link WRN-740N.
Oba są skonfigurowane w sposób podany w poniższym linku - poście roobala (plus wyłączone DHCP w TP - Linkach):

Wypróbowałem też takie ustawienia:

Pierwszy router jest ustawiony od głównego (Pentagram Cerberus) piętro niżej, dzielą go dwie ściany i zbrojony strop (w linii prostej około 12 metrów). Pomimo to sygnał dochodzi bez większych przeszkód i dekoder odbiera sygnał przez router.
Problem natomiast jest z drugim dekoderem, a właściwie routerem TP - Linka.
Jest on położony od Pentagramu w linii prostej około 10 metrów, na mniej więcej tym samym poziomie. Po drodze jedna ściana z cienkich cegieł i mur pruski (drewno przetykane faszyną i obmurowane), ale za to dach obłożony dachówką i obity podkładką z blachy.
Pomimo tego nie mogę na tym routerze (a co za tym idzie dekoderze) odebrać sygnału z Pentagramu.
Sygnał jest słaby (w miejscu koło dekodera i telewizora waha się w granicach od 1 do 21 dB) i bardzo skacze.
W końcu wziąłem pierwszy router i połączyłem z drugim dekoderem. Raz udało się złapać sygnał, ale chyba cudem, bo potem już nie.
Aktualizowałem soft w TP - Linku do najnowszego.
Próbowałem też zamiast TP - Linka WRNB-740N podłączyć AP tej samej firmy z funkcją Repeater (modelu już nie pamiętam), ale też bez rezultatu.
W związku z tym mam pytanie, co zrobić?
Czy to problem słabego zasięgu, czy też sprzętu, czy też konfiguracji?
Ewentualnie, jaki router kupić.?
Myślałem o TP - Linku TL-WA801ND, ale czy podoła, czy może jest coś o lepszym sygnale i zasięgu?
Proszę o pomoc.

Może mały rysunek tej sieci z adresacją będzie wszystkim łatwiej zrozumieć twoją koncepcję sieci.

W załączniku plik Worda ze schematem sieci.
Adresacja to już poza moje możliwości.

Może pójdziesz tropem urządzeń PLC? Zaloguj się na każdy router i podaj nam wyniki polecenia ipconfig/all.

Z pentagrama masz połączenie kablowe do TP-Linków i do WNCE 2001?

Ja bym wgrał na TP linka TL-WR740N soft gargoyle i ustawił go jako most bezprzewodowy przekaźnik. Zainstaluj program inSSider i wykonaj skanowanie sieci . W miejscu gdzie niby nie możesz uzyskać połączenia . Oczywiście jak Admin pisze wrzuć topologię sieci .

Nie. Wszędzie bezprzewodowe

To co pisał kolega Wojtek - GargoylePL na tych TP-linkach i konfiguracja mostu bezprzewodowego - [url=https://tplinkforum.pl/t/tryb-most-bezprzewodowy-wireless-bridge-i-przekaznik-repeater-na-gargoyle-pl/5041

Problem rozwiązany.
Okazało się, że sygnał zakłócał kominek z metalowym wkładem.
Trzeba było ustawić AP w innym miejscu i podłączyć dekoder kablem.