Najlepsze rozwiązanie na duży transfer internetu w moim mieszkaniu?

W moim mieszkaniu 47 m2 jest taka sytuacja, że router (podłączony do modemu Vectry z internetem 100 mega) musi być w pokoju w jednym końcu mieszkania, a komputer podłączony bezprzewodowo jest w drugim końcu mieszkania. Między tymi pokojami (w linii prostej) między routerem a kartą wifi usb (TL-WN722N) są 2 ściany. W tym pokoju odbioru wifi jest dość duża konkurencja słabszych i mocniejszych sieci. Moc sygnału od obecnie podłączonego routera TL-WN841N (n only i wyłączone wps) według Inssidera wynosi trochę ponad 70 db (3, 4 kreski zasięgu według Windows 7 64-bit), ale transfer kilka mega (czasem więcej). Czy może tutaj pomóc wymiana routera czy/i karty sieciowej na dwuzakresowe a może jakiś inny inny model/pomysł?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Pasmo 5GHz będzie miało jeszcze większe tłumienie niż 2,4GHz. Polecam zainteresować się transmiterami PLC lub położyć przewód z routera do komputera.

Nawet jak są dwie fazy?
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Wtedy pełniej przepustowości nie mogę ci zagwarantować bo będą stary ale były robione pomiary na dwóch różnych fazach:

Może inaczej. Mam jeden licznik, a 2 korki. Na jednym korku 1 połowa mieszkania, a na drugim druga połowa.
Tapatalk & Samsung Galaxy S5

Sprawdź czy aby nie jest to ciągle jedna i ta sama faza a tylko dwa obwody elektryczne.

Dzwoniłem do dostawcy energii. Jedna faza. Jest jak mówisz.

Powinno zadziałać.

Kup przez Internet zawsze możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

Zakup. Power Line to strzał w dziesiątkę. Dociera tylko część, ale 25-30% ze 100 mega ma tamten komputer podpięty pp kablu zadowala użytkownika. Ustawiony jest też jako repeater wifi.
Tapatalk & Samsung Galaxy S5