Najlepsza konfiguracja pasma 5GHZ dla TV

Witam.
Posiadam router WDR3500 N600. Kupiłem dwuzakresowy sprzęt głównie myślą o Smart TV Samsunga. Zresztą u mnie w domu tylko telewizor i smartphone Galaxy S3 widzą zakres 5GHz. Sieci na tej częstotliwości u mnie w bloku nie ma. Jest tylko moja. Sieć ma do pokonania dwie ściany żelbetonowe. Trochę się zdziwiłem, że ta sieć ma mniejszy zasięg, ale doczytałem, że to normalne. Jak się zamknie drzwi do pokojów to internet praktycznie nie działa.
Moje ustawienia to:
Mode :11n only
Channel Width: Auto
Channel: Auto
Nie jestem pewny zakresu czy zostawić na auto a może dać 20 albo 40 MHz.

Niestety propagacja fal w 5GHz jest słabsza niż w przypadku 2,4GHz. Spróbuj umieścić router w innym miejscu.

Ściany mają większe tłumienie dla tej częstotliwości,

Jak chcesz mieć nieprzerwany dostęp do internetu to zostaw na 2,4GHz. Pasmo 5GHz jest tłumione bardziej tak jak pisali koledzy wcześniej.

Dzięki za odpowiedzi. 2.4 jest trochę zatłoczone chociaż niż nie nakłada się na mój kanał. Pomiar wifi analzyer na androida pokazuje w miejscu TV -68 dBm dla pasma 2.4 i -86 dBm. Ale o dziwo działa to stabilnie i prędkość jest wystarczająca do działania wszelkich VOD. Łącze 50 Mbit.
Bardziej się zastanawiałem czy ustawienie szerokości kanału na 20 lub 40 Mhz będzie miała jakieś znaczenie. Czy lepiej na Auto?
Np 2.4 GHz sobie ustawiłem na szerokość 20 MHz i kanał 11 i to chodzi już fajnie. Chociaż ekspertem nie jestem.

Zawsze lepsze jest ustawienie konkretnych wartości niż AUTO. Sprawdź 20MHz.

Aktualnie zmieniłem ustawienie routera i stoi w okolicy TV. Wiec zasięg 5 GHz na TV jest super. Router od laptopa dzieli jedna ściana. Myślałem kupić zewnętrzną kartę USB na 5 GHz, ale na moim Samsungu Galaxy S3 sieć 5 Ghz działa bardzo dobrze w tym samym pokoju co router a w pokoju obok nie mam już zasięgu. Czyżby jedna ściana stanowiła aż taki problem?
Teraz się boje wydać kasę na kartę do laptopa jak nie będę miał zasięgu.
Myślałem o Dwupasmowa bezprzewodowa karta sieciowa USB, N600 TL-WDN3200.

Pasmo 5GHz jest bardziej tłumione przez ściany niż 2,4GHz. Osobiście kupiłbym jakąś kartę Archer T4U lub T2U

A będzie to działać z routerem WDR3500 czyli dual band N w paśmie 5 GHz?

Bez sprawdzenia nie umiem nic powiedzieć bo nie znam tłumienia ścian.

Bardziej chodziło mi czy karty AC będą działać, bo w danych technicznych jest
5GHz

11ac: do 433Mb/s(dynamicznie)
11a: do 54Mb/s(dynamicznie)
Mój router nie ma obsługi AC i jest tylko N, nie licząc "a" w 5GHz.

Otóż AC i N to dwa różne na tą chwile standardy. Powinno działać lecz z małym ale... . Karty będą działać tylko w trybie N ze zmniejszoną prędkością.