Na jakiej podstawie router sam wybiera kanał WIFI?

Wczoraj przeniosłem swój router z jednego pokoju do drugiego i widzę że router wybierający sobie kanał WIFI automatycznie
zmienił swój wybór z kanału 1 na kanał 11 . Mieszkam w swoim donku , nie ma tu zagęszczenia sieci ,
INSSIDER widzi tylko routery ssiadów oprócz mojego . Oczywiście router działa tak samo dobrze na kanale 11 co na kanale 1 ,
dlatego piszę o tym w hyde parku i tylko się zastanawiam , co decyduje w routerze o takiej sporej różnicy w wyborze
kanału WIFI ??? Dzięki za podpowiedzi :slight_smile:

Poziom sygnału i zaszumienie na danej częstotliwości. Nie koniecznie szumy muszą pochodzić od innych sieci bezprzewodowych, czego inSSIDer nie jest wstanie pokazać.

Nie będę zakładał nowego tematu , tylko dopiszę w tym o takim czymś ;
czy firma TP-LINK oferuje użytkownikom swojego sprzętu możliwośc założenia darmowej nazwy domeny gdzieś na
swoich serwerach . Inna firma choć o podobnej nazwie - dlink- daje swoim klientom taką możliwość .
Chodzi o to że gdy w ustawieniach routera - dynamicDNS kliknęe na "register'' to na stronie ''dyndns.org''
widać tylk płatne pakiety . Na stronie ''no-ip.com'' można jeszcze założyć darmowe konto .
Ponieważ TPLINK sprzedał w zeszłym roku ponad 1000000 routerów , to może by pomyśleli o takim czymś
jak darmowa nazwa domeny na ich własnych serwerach , bez oglądania się na innych [dyndns czy no-ip] :-
Dlink jest z tego co wiem sporo z tyłu w ilości sprzedanego sprzętu a jednak potrafią dać swoim klientom taką opcję :wink:

Nic nie wiem o takim serwerze.