Multiroom Standard HD i WR702N

Witam wszystkich! Jako,że jestem kompletnym laikiem w tym temacie,postanowiłem zwrócić się do Was.
Mianowicie.. Jakiś czas temu zakupiłem mediabox z wifi box'em w NC+ w usłudze multiroom standard hd.
Posiadam w domu router TP-Link-WR340G oraz TP-Link WR702N .
Mógłby mi ktoś pomóc w podłączeniu obu dekoderów ze sobą bezprzewodowo?
Nie chciałem w niczym grzebać żeby czegoś nie spartolić ,więc proszę Was o pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam. :slight_smile:

Czyli masz dwa tunery z wifi czy tylko jeden? Usługa mulitroom jest aktywowana u dostawcy?

Dokładnie - więcej danych 8)

MediaBox jest bez wifi a wifibox jak sama nazwa wskazuje ma już wifi i facet w sklepie powiedział mi,że muszę zakupić TP-Link WR702N i podłączyć go do głównego tunera aby ten podłączył się z router'em bezprzewodowo (nie mam możliwości podłączenia dekoderów kablem). Usługa jest oczywiście aktywowana u dostawcy,ale pojawiają się "schody" przy konfiguracji WR702N z głównym TP-Link WR340G .

Tunery mają mieć internet czy mają być poza siecią?

Mediabox-a możesz fizycznie podłączyć do WR340g? Czy jest daleko i tylko pozostaje WR702N?

Facet mi gadał,że najlepiej jeżeli tunery będą podłączone do sieci bo będzie VoD, youtube bla bla bla..Natomiast jeżeli podłączyłbym je tylko między sobą to utraciłbym wyżej wymienione funkcje na których i tak mi nie zależy. MediaBox-a niestety nie mogę podłączyć fizycznie. :confused: Jest piętro wyżej a wiercenie nie wchodzi w grę. :confused:

Da się zrobić. Kolega Admin się wypowie a ja coś uzupełnie i będzie działać ;D

No to WR702N i konfiguracja jako klient w połączeniu z siecią WR340g:
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=395

lub:

Wifibox-a także łączysz do sieci bezprzewodowej z WR340g

Po konfiguracji 702 odłączasz ją od zasilania. Podłączasz do tunera - lan i zasilanie usb. Tuner włączasz do prądu.
Router 702 wstanie po ok 2-5 minut i nawiąże połączenie z siecią i zobaczysz adresację w tunerze.
a i dość istotne, że może się zdarzyć, że 702 nie zobaczy sieci WIFI i w takim przypadku musisz wpisać ją ręcznie z paluszka tzn. nazwę sieci, hasło.

Panowie ,wielkie dzięki ! Wszystko ładnie i elegancko,ale pojawił się kolejny problem. Mianowicie,główny dekoder połączył się z siecią i wszystko się skonfigurowało automatycznie,ale teraz jest problem z dodatkowym dekoderem. Trzeba tu wprowadzić jakiś kod konfiguracyjny (nie wiem skąd go mam wziąć) .
Ps.Świetne forum! Pisałem na forum nc+ i nikt nie raczył nawet odpisać...

Konkretne forum :wink: bo tu jest wiedza ! a nie - tylko wydaje mi się :wink:

Kod ci nie potrzebny, nie wpisujesz nic.
Daj zdjęcie z tunera.

Daj zdjęcie. To ma działać bez kodu.

próbuję wysłać zdjęcie w formacie jpg. ale ciągle pojawia się jakiś błąd... :-\ Mógłbyś podać email?

Na PW a ja je załączę. Zmniejsz rozmiar zdjęcia jak dodajesz na forum.
Kody same przychodzą przez satelitę. Przełącz na kanał 211 czyli TVP1 ;D ;D ;D

Foto

To znaczy jak błąd? Wykonałeś aktualizację tunera?

Wszystko śmiga z tymi fotami, to tylko moja niewiedza... ;D
Włączyłem na 211 i nic. Czarny ekran i cisza. :slight_smile:

Naciśnij ok daj kanał 211 i czekaj............ czekaj..........czekaj..........
a dalej zrób - reaktywacje uprawnień przez infolinię - DZWOŃ DO NICH :wink:

Właśnie tunera nie aktualizowałem. Zaktualizuję go teraz. Główny też aktualizować?
Dzwonię i czekam i czekam i czekam. Ostatnim razem jak tam dzwoniłem to czekałem prawie 20 minut.
Oba dekodery mam zaktualizowane. Tuner włączony na kanale 211. Co dodatkowo mogę jej powiedzieć żeby przyśpieszyli tą aktywację? :stuck_out_tongue: Wybaczcie,jestem zielony w tym temacie ,więc wolę zapytać kogoś kto ma to w małym palcu. ;] :slight_smile: