Multiroom nc+ pytanko

Witam
Podstawowe pytanie czy usługa multiroom nc+ pójdzie na starym standardzie czy tylko "N" i czy mogę wykorzystać do tego stary sprzęt?
Mam takie coś co mi leży i się kurzy a może jeszcze posłuży

  1. Edimax BR-6114WG
  2. Tplink TD-W8910G

Mam podstawowy dekoder turbobox i teraz otrzymałem o ile się nie mylę wifibox który podobno posiada wbudowane wifi.
Pozdrawiam

Z tego co wiem to raczej jest już preferowana N-ka. Wiekszy strumień przesyłu informacji.

Podpowie ktoś jak to skonfigurować na tym edimaxie lub tplinku ? Trzeba wbijać jakieś adresy na routerze w ustawieniach czy pójdzie na AUTO ?
Pozdrawiam

Rozumiem że chcesz spiąć oba dekodery tak aby się widziały? Napisz jak chcesz aby ta sprawa wyglądała- przewodowo czy bezprzewodowo.

Bezprzewodowo, chodzi mi tylko o multiroom bez netu.

W takim razie opisz jak to ma wyglądać. TP-Linka raczej nie wykorzystasz jako Clienta bezprzewodowego, to jest typowy modemo router ADSL na linie telefoniczne.

tp-link nie ma funkcji w ustawieniach jako AP ? a ten edimax to chyba typowy AP
p.s. rozumiem że muszę połączyć obydwa tunery sieciowym albo beprzewodowo aby działał multiroom?

Możesz go ustawić jako AP ale pod warunkiem iż będzie połaczony z routerem głównym przewodowo. W innym przypadku jest to niemożliwe. Z tego co mi wiadomo to aby mieć multiroom w nc+ na dwa dekodery muszą one być spięte kablowo tak aby główny widział pozostałe. Napisz jaki router masz jako główny? Od niego kablowo lub bezprzewodowo można spiąć dekodery.