Multiroom NC+ a WR702N x2 plus kabel LAN

Witam
Temat mam taki...
W tym tygodniu będę instalował multiroom nc+:
dekoder główny + dwa dodatkowe.
Dekoder główny jest na pierwszym piętrze, jeden telewizor z dodatkowym dekoderem jest na parterze a drugi na drugim piętrze.
Dekoder na parterze mam możliwość połączyć z główny przy pomocy kabla LAN, natomiast dekoder na drugim piętrze to już tylko opcja wifi.
Internet juz mam trochę po kablu, trochę po wifi. Czy przy konfiguracji Multirooma można skorzystać z istniejącej sieci, czy lepiej zrobić to osobną siecią?
Jeżeli potrzeba bliższych informacji, dajcie znać. Jestem zielony w tym wszystkim, więc nie wiem.
Jeżeli się da po istniejącej sieci, to mogę dostarczyć schemat...

Można po istniejącej więc tak będzie najtaniej. Najważniejsze aby sieć była "jedna".

Router ADSL to Zyxel. Jest na pierwszym piętrze. Lan to lan, a oczywiście ma skonfigurowane wifi o nazwie A
Z niego idzie kabel LAN na parter do dekodera TV neostrady. Telewizję odłączam, więc kabel będzie wolny.
Z niego też idzie kabel na drugie piętro do routera TP-Linka WR841N z zainstalowanym Gargoylem. Router jest skonfigurowany jako AP prze LAN ze skonfigurowaną siecią wifi jako B - chodziło mi o to, że jak miałem powieloną tą samą sieć wifi, to nie miałem zbyt wielkiego wpływu, z którym urządzeniem się łaczyły się urządzenia, a zależało mi na tym, żeby się łączyły z routerem na drugim piętrze, na którym mieszkam - teoretycznie mocniejszy sygnał. Nie mam tu możliwości pociągnięcia kabla, więc na drugim piętrze multiroom musi iść przez wifi. Na pierwszym piętrze i na parterze może iść po kablu.
Wewnętrznie mam jeszcze skonfigurowany jeszcze jeden router Zyxel NBG4615 v2 z dwoma USB w sieci wifi o nazwie C, skonfigurowany jako AP + Wireless Client Mode. Korzystam z niego jako z serwera druku i danych (na jednym porcie USB drukarka, na drugim HDD zewnętrzny).
W telewizorach mamy wifi na pierwszym piętrze z sieci wifi A, a na drugim piętrze z sieci C. Na parterze nie ma wifi w telewizorze.
Jak to teraz wszystko ogarnąć nawiązując do pierwszego posta, żeby grało i wyszło w miarę tanio.
Na moje myślenie, to będę musiał powielić sieć A na drugim piętrze, a zlikwidować sieć C. Wtedy wszystko powinno hulać i będę musiał kupić tylko jeden router wifi 702n do multirooma.
Chyba, że pójdzie na istniejących ustawieniach, bo jak złapie sieć z pierwszego piętra, to nic nie będę musiał zmieniać.

Sprawdź czy urządzenia podłączone pod Zyxela NBG4615 mają adres IP z tej samej sieci co na parterze lub piętrze, Jak będą takie same to wystarczy podłączyć dekodery do urządzeń.

Ten Zyxel to jakby peryferyjny router. Używam go tylko do drukarki i hdd. Znajduje się jeszcze piętro wyżej i łączę się z nim tylko przez wifi, tą trzecią sieć wifi. Ale jak podłączę się do niego np z laptopa, to jest w nim internet, tyle, że działa jako repeter to i łącze jest wolne.
Tak więc w ogóle tego Zyxela nie brał pod uwagę, chyba, że jest jakiś inny pomysł. Generalnie z tego co wiem dekoderom multi potrzebny jest tylko kontakt z głównym mediaboxem tylko po to, żeby się zidentyfikować i mieć dostęp do tv. Reszta idzie z anteny przez kabel antenowy. Chyba, że czegoś nie wiem i nie rozumiem

W takim wypadku użyć jednego WR702N w trybie Client i podłączyć się nim pod sieć WiFi z głównego routera. Dekoder podłączyć do niego przewodem.

Ok. Będę próbował zadziałać...
Czyli rozumiem że mam zmienić adres IP tego tplinka? Czy nic nie robić tylko ustawić go na tryb klient. Pytam bo router ma adres domyślny 192.168.0.254 a ja mam sieć w adresaci 192.168.1.x

Co za problem zmienić adres na taką samą pulę? Będzie łatwiej w zarządzaniu, osobiście konfigurował bym bez SMART IP adres na stałe.

Powiem szczerze, że mam inny problem. Podpinam multirooma, wczesniej kabe, antena i wszystko. Kabel do anteny a tu ciągle: Brak sygnału... :frowning:
Multiroom przez HDMI i nic... nie wiem, co robię źle. Tak jakby w ogóle nie widział telewizor multirooma...

Telewizor nie ma nic wspólnego z multiroomem.
Być może nie masz sygnału z anteny sat. lub nie wybrałeś odpowiedniego wejścia HDMI w telewizorze.
Jeśli jednak masz obraz lub menu danego tunera na TV to masz obraz z tunera.
Może wyłączyłeś sobie przesyłanie obrazu z tunera przez HDMI a wybrałeś złącze scart.
Sprawdź i daj znać.

Dokładnie - złe wejście HDMI wybrane. Problem zlokalizowany. Narazie aktualizuje multirooma.
Jak wyjdzie coś nowego - dam znać
No tak. Telewizor hula - to całe full hd jest na niektórych kanałach takie se - rozdzielczość jaką mam ustawioną na hdmi w dekoderze multiroom to 1920x1080 (25Hz) z przeplotem. Niby są dostępne lepsze akceptowalne, np 1920x1080 (50Hz) progresive aspect 16:9, pixel 1:1, ale nie wiem, czy to dla mojego TV. Mam Toshibę 40L6353DG, jeszcze się go uczę. Miałem problem z różnym poziomem dźwięku na różnych kanałach, ale wyłączyłem Dolby Digital w dekoderze i jest cacy.
Ale mam pixelowanie na niektórych kanałach, zwłaszcza HD (np. HBO)... Ciekawe czemu tak się może dziać...