Multimedia i TL-WR841N

Witam.
Jestem szczęśliwym bądź nieszczęśliwym posiadaczem TP-Link WR841N. Multimedia postanowiła zwiększyć mi prędkość internetu więc się przesiadłem na ten router z poczciwego TP-Link WR340G. Wcześniejszy router działał bez zarzutów, nowy po dłuższej walce udało mi się (chyba) poprawnie skonfigurować i prawie wszystko działa jak należy lecz pozostaje problem taki że router co jakiś czas, tak mniej więcej 15-30 minut jakby tracił połączanie i odnowa pobiera adres sieciowy przez co występują czasowe braki w dostępie do internetu. Internet mam od Multimedia Polska - Bielsk Podlaski, prędkość 30Mbps. Z tego co zauważyłem problemy te występują na WiFi a na kablu nie, także podczas zwiechy internet prze WiFi nie działa i nie da się do niego podłączyć przez laptopa lecz na smartfonie internet działa bezproblemu. Wcześniej myślałem że to wina może laptopa lecz na drugim też takie problemy występuja.
Problem mniej więcej widać na tym zdjęciu:

Daj screen z inssidera na laptopie.

Prosze

W Ustawieniach WiFi ustaw kanał na 11 i szerokość kanału na 20MHz. Powinno wystarczyć.

Niestety ale ów problem występuje nadal. Stary router nie ważne jak ustawie działa bez zarzutu.

Spróbuj konfiguracji bez automatów i uzupełnij DNS-y -

Konfiguracja bez automatów i ustawione DNSy a problem występuje nadal ;c wifi w telefonie hula aż miło i na router mogę się zalogować bez problemu a pomimo tego na laptopach dalej mam z tym problemy...

Oszczędzanie energii dla kart sieciowych w laptopach masz wyłaczone?

Właśnie wyłączyłem tę opcje i jest poprawa ale co jakiś czas jest utrata internetu na parę sekund.

Czy przed routerem masz modem od MM? Systemy operacyjne aktualizowane? Sterowniki aktualne do kart sieciowych? Firmware na routerze także?

Tak jest modem od multimedi, oprogramowania mam aktualne i router też najnowszy firmware ma wgrany.