MR3420 - zrywanie internetu

usługodawca: UPC
modem od upc: Thomson TWG870UG (łącze 30mbps, koncentryk z klatki)
router: TL-MR3420 (podlaczony do modemu przez WAN)
Internet (na kablu i przez wifi) zrywa od co najmniej roku, z rozna czestotliwoscia, od kilku razy dziennie po raz na 2 tygodnie, bez wyraznego powodu. Internet wtedy na thomsonie jest. Dostep do panelu konf. routera przez kabel jest.
Nie wiem czy pakiet antywirusowy moze na to jakos wplywac, tzn filtr we wlasciwosciach karty sieciowej? Wczesniej byl i nie zrywalo.
Do przywrocenia polaczenia trzeba zrestartowac modem lub router.
Nie naprawia tego restart sieciowki, wgrywanie nowego lub reinstalacja firmwareu z przywracaniem ustawien lub czysta konfiguracja, twardy restart modemu (z wgraniem nowego firmwareu). Nie sprawdzalem tylko wgrania starego firmwareu z czasow kiedy nie zrywalo.
Zrzuty z routera po zerwaniu:

Gdy jest polaczenie we wszystkich powyzszych pingach jest odpowiedz bez przerwan.

Mówisz o połączeniu TP-link <-> komputer nie zależnie czy przewód czy bezprzewodowo?

TP-link <-> komputer lub inne urzadzenia, zarowno przez kabel jak i wifi.

Wygląda na uszkodzony switch lub zasilanie routera. Co możesz zrobić to podmienić zasilacz na inny o takich samych parametrach,

Da sie jakos sprawdzic czy zasilacz jest uszkodzony?

Jeżeli masz do tego sprzęt to tak ale w warunkach domowych będzie ciężko. Najłatwiej podmienić na inny o podobnych parametrach.

Narazie sprawdze czy bedzie rozlaczac na starszym zasilaczu o tych samych parametrach a potem na zasilaczu o mocniejszym natezeniu pradu.

Witam. Wracam z powrotem z tym samym problemem.
Na innych zasilaczach jest to samo chociaż wydawało mi się, że na mocniejszym 1.4A zrywa rzadziej. Zajrzałem do środka i wszystko wyglądało ok, nic widocznego przepalonego, tylko wyczyściłem. To nic nie dało.
Zainstalowałem alternatywny firmware OpenWRT na interfejsie Luci i Gargoyle i okazało się, że na nim nie zrywa. Jednak z powodu braku obsługi WPS musiałem wrócić do firmowego oprogramowania (tym razem najnowszego w wersji beta). I znowu na nim zrywa połączenie i to często.
Dlaczego na firmwarze alternatywnym nie zrywa a na firmowym zrywa?
Czy to może być podstawa do zgłoszenia do poprawki oficjalnego oprogramowania do twórców?

http://www.tp-link.com.pl/contact.html
Opisz w kilku zdaniach problem i zgłoś do chłopaków. Zbadają sprawę.

Lipa i z tym, 3 tygodnie czekam na odpowiedx :confused:
Chyba musze wrocic do OpenWRT.

[quote="logilink, post:8, topic:8330"]Dlaczego na firmwarze alternatywnym nie zrywa a na firmowym zrywa?
Czy to może być podstawa do zgłoszenia do poprawki oficjalnego oprogramowania do twórców?[/quote]
Jest jakaś regularność w tych niestabilnych pingach? Dla mnie to wygląd na pojedynczy problem z egzemplarzem a nie winę oprogramowania. Jakoś nie słychać w sieci o takich problemach z tym routerem.

Wgralem openwrt-15.05-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-squashfs-factory.bin ale nie moge wejsc w panel routera przez 192.168.1.1, internet jest, wifi nie ma. Po wgraniu musialem go wylaczyc bo nie chcial sie zresetowac.
Co moze byc przyczyna? Pamietam, ze kiedys wchodzilem awaryjnie przez podobny adres ale go nie pamietam.

Wgrałeś czysty obraz bez interfejsu webowego .Konfig przez konsole .

Super, jeszcze tego brakowalo... A gdzie sie podzial obraz z Luci?
Wczesniej wgrywalem ten sam plik i bylo gui Luci, teraz juz w ogole nie wiem ktory pasuje do mojego modelu.
Chyba tylko stary gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin

LuCI ze strony eko.one.pl dla Twojego routera nie istnieje. Cezary "robi" je tylko dla wspieranych routerów z pamięcią flash 8MB lub więcej. Twój ma tylko 4MB.
Zostało Ci wgrać firmware z LuCI ( ze strony openwrt.org) lub Gargoyle PL.
Jeśli masz dostęp do internetu na routerze to najłatwiej jest Gargoyle za pomocą 3 komend:

cd /tmp
wget http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin
sysupgrade -n gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin
  1. Zainstalowalem gargoyle_1.8.1-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade i chcialem dodac jezyk polski jednak nie ma zadnej zmiany, PL widnieje jako zainstalowany, nie mozna odinstalowac.
    Nie moge tez doinstalowac innych pluginow, sa dostepne ale po zainstalowaniu nic sie nie zmienia ani nie sa zaznaczone jako zainstalowane. Mam kilkadziesiat kB wolnego.
  2. Opcja Enable UPnP & NAT-PMP service nie chce sie zastosowac.
    O co chodzi?

Możliw że masz za mało wolnej pamięci flash, której brakuje nawet na zapisanie zmian.
Dlaczego 1.8.1?

nie przejmuj się, też znam ten problem (nie sprawdzałem jak to wygląda na sprzęcie mającym więcej niż 4MB flash, ale w tej kategorii nie jesteś jedyny) - gargoyle od Erica w wersjach > 1.6.x ma sporo niedoróbek (w tym dotyczących interfejsu w innych językach od domyślnego)
masz 2 wyjścia używać interfejsu EN lub użyć sugerowanego wyżej 1.6.2.2 od Cezarego


to nie jest ten problem, ale nie wnikałem głębiej

[quote="szopen, post:18, topic:8330"]Dlaczego 1.8.1?[/quote]Szukam czegos z Upnp bo nie umiem otwierac recznie portu, tzn probowalem ale cos nie dziala.
O WPS nawet nie marze.

1.6.2.2 też ma uPNP. wersje 1.8x i 1.9x jeszcze nie są dobrze dopracowane