MR3420 v2 - nie działa z E3276

(darkre) #1

3.13.30 Build 130314 Rel.40806n (Beta) do mr3420 v2 a u mnie nie działa z E3276 :frowning: , wogóle nie wykrywa modemu. Czyżby za mało prądu ? Ale niebieska dioda miga więc sygnał łapie. Dopiero co kupiłem ten router z myślą o e3276 bo niby na oficjalnej stronie tplinka ten modem jest kompatybilny tym routerem- ale lipa >:(.

(jimasek) #2

W komputerze przez port USB nie ma problemów z wykrywaniem modemu? Daj screen-a ze statusu routera.

(darkre) #3

W komputerze nie ma problemu, modem łączy się w parę sekund , co prawda w hdspa+ nie LTE ( bo nie mam zasięgu) ale to chyba nie ma znaczenia w tym wypadku.

(jimasek) #4

Próbowałeś zrobić reset do ustawień fabrycznych? Włącz modem do portu USB przed uruchomieniem routera?

(darkre) #5

Kombinowałem na wszystkie sposoby, resetowałem do ustawień fabrycznych, wkładałem modem przed uruchomieniem routera, restartowałem router itp. I nic. MR3420 V 2.2 wogóle nie widzi E3276. Jak pisałem modem działa w komputerze jak ta lala , trzyma połaczenie bez problemu prędkości jakie osiągałem na LTE to ponad 100mbit/s , w routerze edimax 3g6408n także , ale ten miał problemy z utrzymaniem połączenia i prędkości kiepskie, więc kupiłem MR3420 V 2.2 zachęcony informacja TPlinka.. Niezła lipa , piszą na stonie że kompatybilny a tu zonk. Mam jeszcze E3131 i tu problemu nie ma wszystko śmiga.

(Marcin) #6

Jedyne co mi przychodzi do głowy to aktywny hub USB (z zasilaniem). Możesz spróbować jeszcze z openwrt ale to trochę dłubania - [url=http://whirlpool.net.au/wiki/router_openwrt

(CHACA) #7

Daj fotkę z ustawień 3G.

(darkre) #8

Jednego nie rozumiem czemu niektórym to działa ? Jakim cudem ? Ja kombinuje już z drugim routerem na którym powinno to działać i jest problem. Czemu producent chwali się kompatybilnością jak zwyczajnie router ma problemy , tak samo było z edimaxem dzałał ale tez kulał z LTE i restartami modemu co chwila . Spróbuje jeszcze z aktywnym zasilaniem USB ( muszę gdzieś kupić bo nie mam), jak zadziała to nie podaruje tak tego TPlinkowi >:( .

(Marcin) #9

Zwróć uwagę że sam modem nie jest szczytem zaawansowanej techniki.

(darkre) #11

E3276 nie jest szczytem techniki ? To teraz ja czegoś nie rozumiem. Czy w tak zminiaturyzowanych urządzeniach mogą być takie różnice np. w poborze prądu itp

(Marcin) #12

Sprawdź z tym hub-em aby się na 100% przekonać.

(darkre) #13

Niestety nie mam huba aktywnego , a przed nami długi weekend więc muszę poczekać do poniedziałku .

(Marcin) #14

Zdaję sobie z tego sprawę, będziemy czekali na efekty twoich doświadczeń. Pozdrawiam

(CHACA) #15

Zaznacz wartość Connect on Demand.

(darkre) #16

Przyszedł mi taki pomysł- może mocniejszy zasilacz by pomógł ?

(Marcin) #17

W urządzeniu i tak masz stabilizator 5V o określonej wydajności prądowej.

(CHACA) #18

Jasne najlepiej 3-fazowy. Chcesz zniszczyć sprzęt? Około 1A.

(jimasek) #19

Jak tam testowanie? Kupiłeś już hub aktywny? Jakieś postępy w temacie?

(darkre) #20

Troche późno ale pełen sukces. Modem śmiga jak ta lala z hubem aktywnym 1A, lepiej niż się spodziewałem. Ale wydaje mi się ze Tplink nie powinien sprzedawać (reklamować obsługi E3276) tego routera jeśli jest on nie wydajny prądowo >:(

(Marcin) #21

Dzięki za informację w temacie. Myślę że temat rozwiązany. Pozdrawiam i zapraszam ponownie - Administrator.