MR3420 v2 extroot i próba uruchomienia dysku USB w trybie NAS

Witam
Wykonałem dzisiaj aktualizację firmware routera do gargoyle 1.6.2.2. na tp-link MR-3420 v2 oraz pomyślnie zamontowałem extroot.

Postepowałem wg instrukcji i wszystko szło w miarę gładko aż do pewnego momentu nie mogłem przebrnąć przez instalację pluginu usb-storage. Po dalszym doczytaniu udało mi się ten plugin zainstalować i uruchomić. Nie mam jednak jeszcze huba a jedyny USB został zajęty przez pendrive z extrootem więc nie podłącząłem jeszcze jakichkolwiek urządzeń, aczkolwiek martwi mnie że wchodząc do panelu www w zakładkę USB Storage mam taki komunikat :

haserl CGI Error
Unknown operation near line 52 of usb_storage.sh

Podobnie mam w zainstalowanych DLNA i Usb printer.
Spodziewałem się że uda mi się coś uruchomić na wzór tego :

Ale póki co nic z tego.

Dodam że nie udało mi się uruchomić / dodać portmap do init.d - wyświetla że nie ma. (leciałem wg tej instrukcji http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=7342)
Załączam jeszcze plik log z ssh z moich prac, może on jednak nie uwzględniać wszystkiego gdyż kilka razy robiłem reset i po drodze próbowałem doinstalować pakiet nfs który ostatecznie udało mi się włączyć (co pozwoliło mi dalej na instalację i uruchomienie w panelu www przycisku USB Storage, jednak dalej stanąłem i nie wiem co robić.

Jeszcze próbowałem zobaczyć co się dzieje z usb_storage i zrobiłem takie coś :

root@Gargoyle:~# /etc/init.d/usb_storage reload
/etc/rc.common: eval: line 1: blkid: not found