MR3420 V.2 + Huawei E3372h-153

Forumowicze, proszę o poradę w sprawie zestawu wymienionego w tytule.
Również używam routera TP-LINK MR3420 v2 + HUAWEI E3372 HILINK.
Nadmienię, że w kwestii współpracy tych dwóch urządzeń nie mam zastrzeżeń, wszystko pięknie się łączy, jest niebieska dioda. :wink:
Wersja firmware: TL-MR3420_V2_150317(beta)
Więc jaki u mnie problem? Wydaje mi się, że routerowi brakuje prądu, ponieważ ma on wręcz koszmarny zasięg wi-fi. Mam pełny zasięg (5 kresek), nagle skacze na jedną kreskę, zrywa połączenie itp. I to kiedy jestem w odległości mniej niż 5m od routera. Znacznie lepszy zasięg miałem swego czasu na routerze TP LINK W8901G (który miał tylko jedną antenę i nie obsługiwał wi-fi w standardzie n). :cry:
Nie wiem czy przez jakieś większe zapotrzebowanie prądowe na USB czy cokolwiek innego, ale korzystanie z internetu przez wi-fi jest koszmarem. Na kablu nie ma tego problemu, więc wina leży gdzieś między USB - wi-fi. :o
Na elektrodzie proponują zastosowanie aktywnego huba USB, ale nie wiem to wiele pomoże w tej sprawie.
Czy ktoś już przerabiał podobny temat?
Nie wiem, czy ładować pieniądze w "naprawianie" tego routera, czy szukać czegoś innego u konkurencji ???
Wydzieliłem jako nowy watek, proszę nie mieszać tematów bo to utrudnia pracę - Administrator

Producent routera zaleca stosowanie HUB-ów USB, w twoim wypadku trudno coś powiedzieć jak bardzo żarłoczny w energię jest twój modem bo wszystko zależy od poziomu sygnału z BTS-a (nadajnik operatora).

Wszystko się zgadza, starsze routery nie miały ograniczeń mocy w tym paśmie. Zdajesz sobie sprawę że 2,4GHz to mikrofale a to promieniowanie elektromagnetyczne w stałych i dużych dawkach jest niezdrowe dla organizmu. Normy ograniczają moc takich urządzeń do 100mW.

Jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie tego BTS? Siła sygnału wyswietlała mi się na ok. 81% z tego co pamiętam. Mam do tego modemu też antenę zewnętrzną, ale nie poprawiła ona znacząco odbioru.

Wszystko się zgadza, starsze routery nie miały ograniczeń mocy w tym paśmie. Zdajesz sobie sprawę że 2,4GHz to mikrofale a to promieniowanie elektromagnetyczne w stałych i dużych dawkach jest niezdrowe dla organizmu. Normy ograniczają moc takich urządzeń do 100mW.[/quote]
Zdaję sobie z tego sprawę, ale od kiedy ta norma weszła w życie? Mój kuzyn ma router Tp-link (nie znam dokładnie modelu), jednoantenowy. Dzieli sygnał po WAN i ja mieszkając mieszkanie obok, gdzie dzieli nas ściana działowa - mam lepszy zasięg z jego routera niż z mojego (który jest w moim mieszkaniu).

Wykręć i jeszcze raz zainstaluj anteny.

Pokaż jakieś pomiary z tej twojej sieci bezprzewodowej -