MR3420 + E3272 HiLink

witam,
przestudiowałem Wasze forum i szukałem odpowiedzi na powyższą konfigurację.
czytałem rekomendacje i nic mi nie działa tak jak powinno.
router kupiłem tylko dla modemu... z moim laptopem nie chce działać. Plus twierdzi że to wina systemu (W7 x64 enterprise).
Modem sprawny, na laptopie żony działa bez problemu (W8 x64 home).
logi, status, ustawienia 3G zaawansowane i podstawowe.

Modem mryga na zielono. ikona USB na routerze pali się na zielono.
wg informacji z wątku na jednym z forów, przeczytałem co by załączyć połączenie automatyczne w modemie, to jest zrobione.
teraz mam wgrany firmware : TL-MR3420_V2_130314_PL
poprzedni był najnowszy, zrobiłem downgrade co by było zgodnie z instrukcją od sprzedawcy routera.
chciałem dzisiaj kupić kabel USB na podwójne wejście co by zdublować prąd. człowiek w sklepie, powiedział, że temat zna i odradza, można spalić modem, polecał zakup aktywnego HUBa Huawei na allegro. niestety nie znalazłem czegoś takiego.
z góry dzięki za pomoc.

Jaki masz zasięg na modemie podłączonym do komputera?
Nie pasuje jeden wpis w logu który wskazuje że karta sim wewnątrz modemu jest nierozpoznana. Przez to może być problem z złapaniem zasięgu na routerze.
Może wypróbował byś Gargoyle? Przy wgraniu alternatywnego oprogramowania pierwsze co musisz zmienić to adres IP Lan urządzenia na 192.168.0.1.

dzięki z odpowiedź.
na komputerze transfer dochodzi do 45 mbit więc sygnał jest dobry, ustawiam wszystko w centrum Łodzi.
poruszałem dzisiaj kartą SIM. w Logach pojawił się komunikat LTE Network connected.
ale wciąż nie udostępnia tego na sieć.

czytałem o Gargulcu. będę musiał spróbować i tyle. konfiguracja wygląda banalnie.
głupie techniczne pytanie, alternatywny soft instaluje się jak firmware czy trzeba używać telnetu?

Proszę bardzo:

teraz wyszedłem na skrajnego lamera... nie doczytałem, dzięki za link.
zainstalowałem alternatywne oprogramowanie.
sytuacja analogiczna. ikona USB świeci się na zielono, modem plusa miga sobie na zielono.

zastanawia mnie to, dlaczego w czasie skanu nie widzi modemu?? i w zakładce 3G LTE też nie ma modemu.
za to w Logach wygląda ok, chyba...

ustawienia podstawowe. może jest jeszcze coś czego nie widzę lub przeoczyłem w ustawieniach.
wzorowałem się na tych ustawieniach

Trudno mi zweryfikować bo nie mam tego modemu USB. Może jeszcze ktoś się odezwie w temacie.

witam,
dzięki za sugestie.
dzisiaj sprawdziłem router z modemem e3276. gargulec się połączył bez problemu.
w ustawieniach modem 3G pokazało się urządzenie na usb...
więc teraz pytanie, czy naprawdę brakuje prądu i przez to nie działa modem?...
sprawdzę to i napiszę. kupię jakiś aktywny hub.

btw. e3276 też zadziałał bez problemu na moim laptopie.
widać e3272 jest jakiś konfliktowy.
miłego weekendu!

Czekamy na informacje w tej kwestii. Osobiście stawiam na ten wątek tu jednak dużo zależy od poziomu sygnału z BTS-a.

Konfiguracja modemów będzie się różnić jeśli modem jest w wersji HiLink lub w wersji zwykłej. Przy HiLinku wybiera się DHCP przewodowo, w pozostałych przypadkach 3G/4G/CDMA. Niektóre modemy można ustawiać jako NDIS.

witam Was,
w końcu ruszyło wszystko.
ale działa z aktywnego huba.
kupiłem coś takiego
http://www.euro.com.pl/akcesoria-do-laptopow/unitek-y-2148.bhtml
swoją drogą jedyny dostępny w sklepie.
dodatkowo podłączyłem ładowanie z ładowarki do telefonu i po podłączeniu dioda na modemie świeciła się na niebiesko.
zmieniłem konfigurację do tego co napisał forumowicz w innym wątku:

a oto mój status:

dzięki za pomoc!

Dzięki za informację, na pewno przyda się innym użytkownikom naszego forum. Jeżeli temat rozwiązany proszę zamknąć wątek. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum.