MR3220+Huawei E173u-2 spadek prędkości internetu

Witajcie, miło mi Was zapytać i poprosić o pomoc :slight_smile:
Mam Internet z Play (modem Huawei E-173-u2) łącze 4Mbit, mam jeszcze dużo GB, więc to nie problem Play.
Gdy podłączę modem bezpośrednio do komputera (mam MacBooka, ale na PC tak samo chodzi), to speedtest pokazuje średnio 3,0-3,5Mbit/s, ping: 30-40ms. Gdy podepnę do routera - draaaamat: 0,25-0,5Mbit ! pingi po 300ms
Co mogę mieć źle ustawione w routerze?
Poprawnie wykrywa modem, siła sygnału 45%,
bandwitdh control disabled,
firewalle i VPN wyłączone,
ściągnąłem najnowszy FW (z listopada 2012) ze strony TPLINK.
Zastosowałem klucz WPA2 Personal od razu (nie mam żadnej "pijawki")

Kończą mi się pomysły, a nie jestem biegły w sieciach.

Która to wersja firmware-a w TP-linku? Na pierwszy rzut oka stawiał bym na ten sygnał poniżej 50-60%, pamiętaj że router też generuje zakłócenia i zwykle potrzebuje silniejszego sygnału dla modmu. Próbowałeś zmienić położenie samego urządzenia aby osiągnąć silniejszy sygnał GSM? Zestaw od samego początku działa z taką prędkością czy było lepiej i się popsuło?

Od samego początku jest kiepsko. Prawdę mówiąc to najlepsze miejsce dla routera - tu ma najlepszy zasięg. Ciekawe, że w Mobile Partner w komputerze poziom sygnału to 91%
FW MR3220v1_en_3_13_1_up(121123).bin

Tu nie możesz porównywać dwóch różnych urządzeń komputer i router no i tych wskazań bo to nie są żadne mierniki tylko wskaźniki poziomu sygnału. Spróbuj jeszcze zrobić reset do ustawień fabrycznych routera i ponownie skonfigurować. Choć jak dla mnie ten sygnał GSM będzie powodem,

reset to default nic nie pomogło....

Moim zdaniem bez dodatkowej anteny GSM podłączonej do modemu nie ma co liczyć na szybkie i stabilne połączenia.

Ale wytłumacz mi proszę, dlaczego podpiety modem bezpośrednio do kompa działa poprawnie i żaden słaby sygnał tego nie utrudnia?

Pisałem we wcześniejszych postach, router to inne urządzenie, działający na innej zasadzie i oprogramowaniu, potrzebuje silniejszego sygnału GSM do stabilnej pracy.

Jeśli masz w domu przedłużacz USB możesz go użyć aby "odsunąć" modem od routera.

Co mi jeszcze przychodzi do głowy to Gargoyle, czyli alternatywne oprogramowanie dla tego router - [url=http://eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/