MR3020 Wgranie orginalnego Softa

dzięki wam wszystkim :slight_smile: Postaram się ten RX i TX znaleść :slight_smile: Jak coś więcej będe wiedział i zrobie to dam znać :slight_smile:

Powiem wam szczeże ze próbowałem już na wszystkie sposoby znaleśc ten RX i TX i jak próbowałem to putty nic nie pokazywało :frowning: Normalnie Jak by wiedział coś na ten temat to proszę o pomoc.

Proszę nie używać większej ilości ikon. Jedna wystarczy. CHACA

użyłeś miernika żeby wyeliminować VCC? Jeśli tak to próbuj zwierać po kolei piny ( po dwa).
Konfiguracja putty:

Oczywiście wtedy gdy nasz wirtualny port to COM1
Jak pójdzie pisać to zwarłeś TX i RX. Nie ma dużo kombinacji ( aż 6 po wyeliminowaniu GND i VCC).

Nie użyłe miernika bo go nie mam ;/ Jeszcze raz spróbuje wszystko sprawdzic ;p oby tym razem się udało :smiley:

Możesz prześledzić trochę ścieżki na płytce zanim coś spalisz :slight_smile:

pin 4 jest to VCC pin 11 to GND
Prześledź ścieżki aby ominąć VCC
Z układu PL2303 piny:

1 - TxD
5 - RxD
Patrząc na ścieżki z tych pinów będą one wchodzić do tego mniejszego układu a za układem już będzie wymagane Tx i Rx.

Jest problem Poprosiłem o pomoc bardzo dobrego elektryka ( wujka) i on mi z tymi kabla pomógł podłączyliśmy wszystko i wgl ale nw czemu putty dalej nic ;/ nic się nie wyświetla i wgl ;/

@edit chciał bym dodac ze robilismy to według tych układów

I Wie coś ktoś ? Pomożecie ?

Może użyj hyper terminal. Ustaw połączenie na 115200 8n1 "follow control" na none.
zewrzyj piny Tx z Rx, Gnd zostaw puste. Musi być możliwość pisania. Jak nie pisanie nie działa to piny nie są dobrze zwarte.
Upewnij się że komputer ma wybrany dobry port COM. Jak dalej nie działa to zewrzyj na PL2303 pin 1 z 5 i musi być możliwość pisania.