MR3020 + dowolny inny router

Witam.
Chciałbym kupić router MR3020, oraz modem Huawei, a następnie udostępnić internet innemu routerowi. MR 3020 po prostu ma mi służyć jako "odbiornik internetu 4G", który to będzie podłączony z innym routerem przez kabel i będzie udostępniał mu internet. Czy taka konfiguracja jest możliwa?

Tak, jak najbardziej istnieje taka możliwość.

Nie mam za dużej wiedzy, więc zapytam jak to będzie działało? Na tym routerze, który będzie otrzymywał połączenie po kablu będę musiał wyłączyć DHCP?

Jeżeli na MR3020 bedzie załączony serwer to lepiej żeby na drugim routerze był wyłaczony i przewodem podpięty do dowolnego portu LAN.

A istnieje taka możliwość, aby na 3020 był niezałączony DHCP?

Istnieje. Wtedy nie będziesz miał przydzielanej adresacji z automatu poszczególnym urządzeniom połączonych do tego routera. Bedziesz musiał ręcznie ustawiać adresy IP z zakresu DHCP tego MR-a. Zakres standardowo jest w zakresie 192.168.1.100 do 199.

A DHCP nie może być włączone na tym routerze, który będzie podłączony przewodem do tego 3020?
W jakim trybie musi pracować 3020?

Wszystkie tryby pracy tego MR-a masz podane w panelu konfiguracyjnym. Wystarczy jak jeden router przydziela adresację. Mogą powstawać konflikty adresów IP. Jeżeli ma pobierać internet przez modem to musi pracować w trybie 3G.