MR-3220 v2 + E3372 LTE działa na 1/4 prędkości

Na wstępie, jako, że to mój pierwszy post - Dzień dobry wszystkim ! :slight_smile:
Otóż ... od kilku dni użytkuję Play LTE z modemem Huawei E3372.
Modem USB został wpięty do routera MR-3220 v2 (czyli wariantu z obsługą LTE i standardem N - do 150Mb/s).
Modem wpięty do komputera (Dell Studio 1555) pozwala na surfowanie z prędkością około 60-65 Mbs (pobieranie) i 15-20 (wysyłanie).
Takie same prędkości, w tym samym mieszkaniu uzyskuję na telefonie z LTE. Stąd też uważam, że play daje radę i zapewnia obiecywane prędkości.
Problem zaczyna się po podłączeniu modemu do routera. Mimo, że instalacja przebiega bez najmniejszych kłopotów, jak i późniejsze korzystanie nie wiąże się z jakimikolwiek trudnościami - nic się nie zawiesza, nie zrywa itd, to prędkość jaką udaje mi się wyciągnąć (oczywiście przy testowaniu wyłącznie jednego urządzenia podpiętego pod router) to 15Mbs/5 Mbs.
Limitu prędkości nie zakładałem, rozumiem jakąś ewentualną stratę na rzecz obsługi sieci bezprzewodowej ale spadek z 65 na 15 jest jednak niepokojąca :confused:
Stąd też pytanie - jak żyć ? i czy coś z tym można zrobić ?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie pomysły !

W pierwszej kolejności sprawdził bym konfigurację z hub-em aktywnym tak aby zasilić modem z innego źródła. Nie mówię że to na 100% rozwiąże twój problem.

Próbowałeś mierzyć prędkość podłączając komputer kablem do routera?

Tak, oczywiście. Przyśpiesza ale tylko z 15 na 20 ...

Tak jak sugeruje Marcin. spróbował bym użyć HUBa aktywnego. Możesz jeszcze spróbować przenieść router bliżej okna lub podłączyć go pod przedłużacz USB.

Wynosiłem go nawet na balkon ale ani drgnął ...
W takim razie dziękuję Wam za podpowiedź, skombinuję skądś huba i sprawdzę.

@mxx_rs
Jakie oprogramowanie masz w routerze TP Link MR-3220 v2? Czy oryginalne TP Linka?
Pozdr.serd. :slight_smile:

Najnowsze jakie udało mi się ściągnąć ze strony TP-Linka. Ze mnie takie haker, że nawet nie wiem, że można jakieś inne mieć :slight_smile:

Jeżeli ten modem Huawei E3372 lub Huawei E3272 z aktywnym Hubem podłączony do routera TP Link MR-3220 v2.2 działa OK na oryginalnym sofcie TP Linka, to czy można w tym sofcie przez przeglądarkę ustawić, żeby modem łączył się z netem tylko w technologii LTE?
Chodzi o to, żeby modem nie pracował np. w HSPA+ i pobierał darmowy NET w LTE w limicie np. do 100 GB przy ważności konta na 30 dni (play online na kartę) i pozostawało to min. środków 30 zł. na korzystanie z LTE, bo jak zacznie pracować inaczej niż w LTE to zacznie "kasować" środki.
Oczywiście, jeżeli jesteśmy w dobrym zasięgu LTE Play :wink:

Jest to mój pierwszy post- Dzień dobry wszystkimi.
Do tej pory używałem routerów asusa, ale teraz zmieniłem sobie zestaw na dokładnie taki jak mxx_rs.
Chciałem zapytać, czy hub pomógł, bo mam dokładnie taki sam problem. Poza routerem i na telefonie prędkość pod 50Mbps, przez modem/router 20Mbps. Jutro udam się do sklepu po aktywnego huba, ale chciałbym wiedzieć, czy to pomogło.
Maximus Magnus, da się tak skonfigurować modem. łączysz się z nim pod adresem http://192.168.8.1/ i tam w Ustawienia/Ustawienia sieci/ preferowany tryb ustawiasz "tylko LTE", klikasz zastosuj i modem unika połączenia innego niż darmowe LTE.

Witam
Odgrzeje kotleta trochę.
Mam Modem E3372 z plusa/polsatu polska edycja bynajmniej. Router MR3220 i zaktualizowałem soft do najnowszego ze strony producenta i niby się połączył z internetem ale nie ma dostępu przez wifi do internetu. Dioda która jak jest połączenie na modemie powinna się świecić cały czas(tak jest bynajmniej na usb w lapku) natomiast w routerze miga non stop czyli nie ma połączenia. W menedżerze niby jest połączony i wysyła i odbiera..
Ktoś ma jakieś pomysły?:smiley:
Dobra temat opanowany , trzeba było na podłączonym modemie na usb przestawić w ustawieniach na automatyczne połączenie oraz zapobiegawczo włączyłem transmisję tylko na LTE. Prędkości jako że mam ograniczone LTE do 15 mbs takowe osiągam więc zbędny aktywny HUB.