MR 3020 po połączeniu z wifi przekierowanie na strone facebooka

Witam!
Prowadzę taką mała gastronomię. W tym roku chce udostępnić za darmo wifi, ale pomyślałem, że fajne było by przekierowanie po połączeniu na moja stronę facebookową, a jeszcze lepiej, jak by dostęp do internetu był uzyskiwany przez polajkowanie strony. Urwałem się z choinki czy jest coś takiego czy przynajmniej podobnego wykonywalne?

Na pewno nie zrobisz tego na oryginalnym oprogramowaniu. Trzeba by poszukać czegoś z alternatywnym oprogramowaniem i przekierowaniem na jakiś serwer. Tak na szybko ciężko coś podpowiedzieć.

Gargoyle ogarniam, tylko nie wiem jak z pluginami kombinować. Jeśli trzeba zakupić jakiś inny router pod inny system to też dam radę, bo to się zwróci :slight_smile:

Na gargoyle/openwrt szło by zrobić coś takiego że po połączeniu się z siecią WiFi wyświetliła by się prosta strona z np Logiem własnej firmy, jakaś prosta wiadomość i informacja że warto polubić was na facebooku a po kliknięciu na odpowiedni link w stylu "kliknij aby korzystać z internetu" otwiera się dostęp do internetu.
Tutaj jest to dobrze opisane: http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=30&t=1532&start=0

Dzięki wielkie! Takie coś myślę, że styknie :slight_smile: Myślicie że 3020 uciągnie? Główny router mam 1043ND, pod router mam 3040 dla ludzi na pokoje, i właśnie myślałem by 3020 tak wykorzystać :slight_smile:

Nie wiem ile te pakiety zajmują ale może być problem z ilością pamięci flash ( ma tylko 4MB). Z racji posiadania USB można by zrobić extroot i wtedy zapominamy o ilości pamięci flash.
Jak użytkowników nie będzie za dużo ( do 10 jednocześnie ) to powinien on to obsłużyć bezproblemowo. Jak router będzie się dusił to warto zainwestować w np WR1043NDv2 który ma 64MB ramu i o wiele szybszy procesor.

Zrobie exroota na 3020 oraz tego hotspota i zobaczę jak będzie śmigać :slight_smile: Jak zacznie się dusić to ale zrezygnuje z tego albo znajdę troszkę wolnych pieniążków na nowy router :slight_smile: dam znać jak poszło jak znajdę chwilkę wolną :slight_smile: