Most radiowy do kamer - jakie urządzenia

Witam, mam taki nietypowy problem, a nie znam się na urządzeniach TP-LINKA, ktoś mi polecił, że będzie to dobry sprzęt do tego co zamierzam zrobić.
Otóż potrzebuję stworzyć most radiowy, około 100 metrów po otwartej przestrzeni. Mostem będzie przesyłany obraz z kamery IP z pomieszczenia gospodarczego do domu do komputera. Należało by więc sparować dwa Access Pointy (host i klient), podłączyć do nich anteny panelowe i gotowe :slight_smile:
Problem w tym, że ciężko mi określić, które urządzenie (router) ma funkcje APków, i które ma wykręcane anteny, oraz jakie anteny można do takich urządzeń podłączyć. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.
Dodam, że budżet na to mam niemalże nieograniczony :slight_smile:
A i jeśli obsługiwałby soft DD-WRT to już w ogóle bajka :smiley:
Kamil

Micro Tik lub Ubnt.
Ja robię na Ubnt

Ja polecę z TP-Linka model CPE510. zakup 2 sztuki, ustaw i zapomnij.

No właśnie zainteresowałem się MikroTikiem:


Na most chyba dobre :slight_smile:

Jak sama nazwa naszego forum wskazuje nie interesujemy się urządzeniami innych firm. Kolega Heinz podał ci w tej materii gotowe rozwiązanie. Jesteś zainteresowany to temat ciągniemy.

Jak to wygląda przy streamingu video z kamery? Czy na takim CPE510 działa to na tyle stabilnie, żeby obraz nie klatkował?
Będę przesyłał 2-3 kamery 2 MPix w FullHD, zurzycie transferu z kamery pokazuje 2-6 MB.
Urządzenie wg opisu wygląda na dokładnie takie jak potrzebuję i nie jest drogie.

Przy tej odległości powinien być link na 300Mbit/s co daje ponad 12MB/s.

Oki dzięki za info, zamawiam, potestuję i dam znać :slight_smile: