Most bezprzewodowy TL-WR842ND v2 + TL-WR743ND v2

Witam
Mam wykonany most bezprzewodowy na routerach?:

  • główny TL-WR842ND v2
  • podrzędny TL-WR743ND v2

wykonany na podstawie poradnika z linku poniżej


Do routera TL-WR743ND są podłączone kablem Sony Bravia i komputer, miałem nadzieję że połączenie będzie w trybie n ale widzę że obie sieci działają w trybie g.
Czy można je połączyć trybem n, czy routery same się łączą i ja nie mam wpływu na to jakie to będzie połączenie?

Wymuś na urządzeniach tylko tryb 802.11n pewnie problemem jest poziom sygnału i potencjalne zakłócenia które powodują spadek prędkości a routery wybierają stabilniejsze połączenie.

No właśnie na:

  • TL-WR842ND mogę tylko ustawić tryb bgn (zainstalowany gargoyle)
  • na TL-WR743ND mam ustawiony tryb n

Z tego co mi wiadomo można ustawić tylko n+g w openwrt ale może się coś zmieniło. Poczekaj na kolegę Heinz-a może się wypowie w tym temacie.

Skąd wiesz że są połączone w trybie G?

W sumie to nie wiem.
Wywnioskowałem po transferze (kopiowanie plików) max. osiągnięty 3,5 MB/s, chyba przy połączeniu w trybie n powinien być większy. Myślałem ok. ~8 - 10 MB/s
A można jakoś sprawdzić? np. program inSSIDer?
A co ciekawe router WR743ND z siecią SSID: InterCom_KS5J i ustawionym trybem n jak widać powyżej na zrzucie działa w trybie g, tak pokazuje inSSIDer.

W trybie G ciężko jest dociągnąć do 3MB. Jaki masz zasięg na urządzeniach.
Czy do 743 są podłączone urządzenia pod WiFI?

Witam
Zasięg na urządzeniach maxymalny, urządzenia oddalone są od siebie max. 3 metry, znajdują się na tym samym poziomie, nie ma przeszkody w postaci ściany.
Do WR743 są podłączone za pomocą kabla Son y Bravia i komputer. nic innego.
Urządzenia Wifi korzystają z WR843ND.