Modyfikacje TL-WDR4300, montaż interfejsu 1-Wire (MP00202)

Witam serdecznie,
Powiedzmy że na chwilę obecną zakończyłem zabawę z pomiarem temperatury i postanowiłem się podzielić swoim rozwiązaniem. Jak widać dało się upchnąć interfejs 1-Wire (MP00202) do wewnątrz obudowy, który podłączony jest do 3-go gniazda USB wyprowadzonego wewnątrz.

W płycie TL-WDR4300 wywiercone są 2 otwory i do zamocowania MP00202 wykorzystane dwa klipsy tj. do montażu płyty głównej PC. Oczywiście otwory wierciłem w miejscach wolnych od ścieżek i miałem nadzieję że nie trafie na fragment np. wielowarstwowy. Trochę ryzykownie ale z powodzeniem.

Następnie do każdego radiatora przykleiłem czujnik temperatury DS18B20 na renomowany dwuskładnikowy klej termoprzewodzący. Niestety czujniki nie mieszczą się pomiędzy żeberka radiatorów i umieściłem je z boku, możliwie najniżej, oraz najdalej od innych radiatorów. Zdaję sobie sprawę że w zasadzie pomiar temperatury elementów routera jest zbędny, lecz traktuję to jako gadżet i rozpoznanie tematu w celu późniejszej rozbudowy meteo w innym mieszkaniu.
Co do samych pomiarów, za dość wiarygodne wg. mnie można uznać odczyty z AR9344-BC2A CPU/2.4GHz radio oraz AR8327N Switch, które wydają najwięcej ciepła, przez co prawdopodobnie zawyżona jest też temperatura pozostałych czujników. Dodam że AR9580-AR1A 5GHz radio mam wyłączone. Dotychczas największą temperaturę 44,62 C dla AR9344-BC2A CPU/2.4GHz radio odnotowałem podczas testu stress -c 2 -m 2 --vm-bytes 16777216 -t 900, memtester 80 5, a dla AR8327N Switch 41,44 C podczas oglądania filmu przez minidlna.
Wykres można zobaczyć tutaj więcej widać klikając na 7d.
Na koniec podziękowania dla pepe2k, Cezarego, bbarwika, którzy mieli swój udział w tym projekcie.
Pozdrawia Krynio
Żródło: eko.one.pl - umieszczone za zgodą autora tematu kolegi - krynio