Modernizacja sieci bezprzewodowej w pensjonacie. Pytanie o zestaw

Modernizuje sieć bezprzewodową w małym pensjonacie. 3 piętra po 8 pokoi. Można założyć, że w każdym pomieszczeniu będzie po 2 urządzenia co daje 16 urządzeń na piętro i 48 na sieć. Realnie urządzeń podłączonych na raz jest około 20 ale trzeba być przygotowanym na wszystko:) Kluczowa jest dla mnie cena i stabilność działania, prędkość jest sprawą drugorzędną. Dostawcą jest neostrada więc założyłem router adsl na parterze i dwa accespointy/repeater po jednym na piętrze. Chciałbym uniknąć ciągnięcia kabli pomiędzy piętrami. Jaki zestaw polecacie? Czy ten wymieniony poniżej dałby sobie rade?
Bezprzewodowy router/modem ADSL2+, standard N, 300Mb/s
TD-W8961ND
2 x Bezprzewodowy punkt dostępowy
TP-LINK TL-WA801ND

Router na parter będzie OK, jednak na piętra AP w roli repeatera się nie sprawdzi.
Jeśli nie chcesz ciągnąć kabli, co by było najlepszym rozwiązaniem, to polecam adaptery PowerLine. Wystarczy że kupisz 3 sztuki w tym dwie z wbudowanym punktem dostępowym.
Polecił bym TL-WPA4220KIT + jeden osobny TL-WPA4220. Obyło by się wtedy z kupnem WA801ND.

Jeśli kabel byłby bezpieczniejszy to może jednak faktycznie łączyć je skrętką i nie kombinować z repetearami. Tu kluczowa jest stabilność... A czy ten zestaw, który proponowałem przy łączeniu skrętką dał by radę czy też nie bardzo? Jak to jest z tym PoE? Czy muszę coś przestawiać w końcówkach czy po prostu kupuje standardowy zarobiony przewód i do tego zestaw jak z linku na dole i jest po kłopocie?
http://allegro.pl/poe-zestaw-zasilanie-przez-lan-dla-ap-router-rb-i4547721716.html

Nie interesuje Ciebie prędkość łącza a interesuje stabilność - dość dziwne !
Chcesz dobrze czy tanio to zrobić?!

Połączenie kablowe to szybkość i stabilność w jednym. AP-ki mogą zrywać połączenie radiowe. Na każdym piętrze dał bym AP-ka połączonego kablowo z routerem ewentualnie przyszłościowo ze switchem umieszczonego po środku korytarza. Jak będzie ze stabilnością i pokryciem tego już nie wiem, to jest loteria. O jakiej prędkości łącza mowa?

Pensjonat jest wysoko w górach. Najszybsze możliwe łącze w okolicy to neostrada o prędkości 10mb, więc nie wiem czy jest sens inwestować w szybkość jeśli po podziale tego co dostaje z neostrady i tak ledwo da się przeglądać strony nie mówiąc już o ściąganiu czegokolwiek. Bardzo zależy mi za to, żeby przykryć cały dom sygnałem, żeby przy dużej ilości użytkowników nie odrzucało połączeń i żeby sprzęt się po prostu nie wieszał z byle powodu.

Tego na 100% ci nie zagwarantujemy. Musisz sam doświadczalnie spróbować. Być może że jeden AP nie wydoli na piętro i trzeba będzie dokładać.

Zacznij najpierw od dobrego łącza bo pójdziesz w koszta bp ludzie będą więcej narzekać na to, że nie działa niż na to, że nie ma internetu.
Masz łącze z ORANGE do 10 Mbit/s a nie dziesięć.
Jak to teraz słabo działa to później nie będzie wcale.

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że nie ma możliwości szybszego łącza niż to co jest a ty na to, żebym od tego zaczął... Już ogarnąłem cały problem. Dziękuje tym, którzy mi pomogli.

Jeżeli temat rozwiązany to proszę o zamknięcie.