Modem USB do TP-LINK MR3420 V5.1

Witam,
od niedawna mam router TP-LINK MR3420 V5.1 szukam modemu, któryby działał z siecią Play.
Pozdrawiam

Może ktoś coś ??

Kupujesz cokolwiek co jest na liście zgodności. problem w tym, że zasilania pewnie nie poprawili względem poprzednich wersji, a do tego modemów USB już się nie produkuje. Pewnie nadal najlepszy jest Huawe E3372 w wersji zgodnej ze specs. A jest tych odmian sporo, bo aż 4:

Ja już kupiłem ten modem ( HUAWEI E3372h-320) no i raz łączy a raz nie łączy. Kupiłem ten bo tylko taki udało mi się w RTV EURO AGD znaleźć.

O kurczę, nie wiedziałem, że odmiana 320 istnieje i nie mogę znaleźć jej specyfikacji w porównaniu do 153, ale spoko.

Wyjaśnij co rozumiesz przez "raz łączy raz nie" - co dzieje się z diodą modemu i jak to się ma do działania tego modemu podłączonego do komputera.

Dlaczego sprawdzać w komputerze? A może masz problem z operatorem?

No jak się modem uruchomi to pojawia się niebieska lampka, oznaczająca, że modem ma połączenie z operatorem i wszystko działa. Problem w tym, że router pisze "detecting modem" albo "undefired".
W dodatku na liście z wyborem operatorów jest tylko T-Mobile.
Po podłączeniu modemu do laptopa otwiera się jego strona administracyjna i widnieje taki napis "
PLAY 4G - Połączono". Może to wina routera, lecz w to wątpie.

No to używasz modemu HiLink w jego natywnym trybie.
Wtedy modem jest wykrywany jako karta sieciowa USB i router nie ma możliwości jakiegokolwiek wpływu na to, z czym i jak nawiązane jest połączenie - wszystko robi tutaj modem (który de facto robi za kolejny router).

Ale na dal nie wyjaśniłeś, czy i jaki masz problem z "raz łączy raz nie". Status modemu HiLink zawsze będzie taki trochę dziwny. Ważne, żeby połączenie było stabilne.

A z tym modemem to jest tak:
gdy podłączę do laptopa to po chwili uruchamia się strona konfiguracyjna (192.168.8.1) internet działa i jest ok.
Jak podepnę do TP-Linka to na stronie Network > 3G/4G Modem jest napisane
albo "modem detecting" albo "undefired, co oznacza, że nie może wykryć modemu. Dodatkowo, żeby nie było tak kolorowo to na rozwijanej liście z wyborem operatorów 4G z polskich jest tylko T-mobile. Zmiana strefy czasowej itp. nic nie pomaga. No chyba, że to obojętnie jaki jest operator tam wybrany.

Operator bez znaczenia, bo to HiLink - to modem wybiera operatora i sposób łączenia. Możliwe, że ten MR3420 nie obsługuje HiLinków i wtedy bez zmiany firmware na alternatywny (lub konwersji modemu w tryb tradycyjny) wiele nie da się zrobić.

Zobacz w logach, czy modem jest rozpoznawany i dostajesz informację o tym, że IP z modemu przyszło i jest z zakresu 192.168.8.x - może to jednak działa? Sprawdź po jakimś czasie od podłączenia, czy masz dostęp do strony 192.168.8.1.

No dobra zobaczę. Jak by się okazało, że trzeba zmieniać tryb modemu na tradycyjny, to byś pomógł, bo w tym temacie to ja trochę zielony...

No to dość ryzykowne, można sobie całkiem porządnie uwalić modem, zwłaszcza jak to wersja z zabezpieczeniami (h-153). Do tego wymaga sprzętowego wrzucenia w tryb bootloadera, żeby cokolwiek w nim zmienić, ale próbować można.