Modem td-8916 rwie internet

Witam wszystkich. Od pewnego czasu jestem w Hiszpanii i założyłem sobie tutaj ADSL. Na początku miałem router razem z modemem 10 letni. Problem w tym, że miał tylko tryb zabezpieczenia WEP i internecik śmigał dość słabo bo 6 Mbs. Postanowiłem kupić modem i router tp linka. Internet zaczął śmigać szybciej bo do 10 Mbs. Jednak na modemie bardzo często na kilkanaście sekund znika połączenie... Jestem pewien, że to wina modemu bo wczoraj cały dzień laptop miałem podpięty bezpośrednio do modemu i w ciągu dnia było z 10-20 przerw.... W tym modemie praktycznie niema za dużo do ustawiania więć wątpie aby coś było źle ustawione. Wczym może być problem ? Może go oddać ?
Tutaj jest pokazane jeśli chodzi o ustawienia mojego dostawcy:

A co ty masz skonfigurowane (pokaż jakiś obrazek)? Modem traci synchronizację czy po prostu masz problem z dostępem do internetu? Jak wyglądają parametry linii sygnał/szum?

Modem traci synchronizację czy po prostu masz problem z dostępem do internetu? Nie wiem a jak to sprawdzić? Wydaje mi si e, że tylko brak internetu ale ręki nie dam uciąć. Daje screeny

Ustaw tylko Annex A,
Na komputerze masz ustawione połączenie szerokopasmowe PPPoE? Jeszcze raz ponownie pytanie czy zrywa ci synchronizację podczas problemów z dostępem do internetu?

Tak na kompie mam pppoe. Co to znaczy brak synchronizacji ? Jak to sie objawia ?

Najprościej sprawdzić to po diodzie ADSL na routerze.

Popatrz jak zachowują się diody na modemie. Na pewno jest to model 8916?

No więc podczas braku internetu dioda ADSL nie świeci w ogóle, potem miga i jeśli internet jest to świeci cały czas

Pokaż co jest w zakładce statistic w modemie. Problemem może być linia telefoniczna lub uszkodzony modem. Jeśli masz inny zasilacz do modemu to spróbuj go zamienić.

Czasami jest to model 8616? Pokaż zakładkę Status z niego jak jest.

Linia to raczej odpada. Bo na starym routerze niema problemów z przerwami... Podczas pisana tego postu miałem znów przerwę. Dioda ADSL zgasła później sobie migała kilkanaście sekund i zaczęła świecić stale.

Sorki chłopaki to jest model TD 8616 ver 8 oczywiście :stuck_out_tongue:

Parametry linii są OK, choć nawet 10 Mbit/s nie masz. Z tego co widać jest ponad 8Mbit/s
Może zamiast ADSL2+ wybierz ADSL2 lub zwykły ADSL(g.dmt)

Ale mnie najbardziej irytują te przerwy a nie prędkość. Co moge zrobić ?

obniżając prędkość podnosisz stabilność. dlatego:

i sprawdź jak to będzie się zachowywało.

No więc g.dmt zwalnia neta do 3mbs a Adsl2 w ogole niedziala - nie chce sie połączyc z internetem... Co robić ?

Potestuj na tym ustawieniu, jak będzie ze stabilnością.

Nawet jeśli było by stabilnie, to co z tego wyniknie ?

Wyniknie to że nie bedzie zrywać połączenia.

No ale net bedzie wolny... No według mnie z modemem jest coś nie tak. Pewien nie jestem oczywiście na 100 %. Czy istnieje możliwość w sklepie wymiany na inny taki sam model ? Jak myślicie?